Počasí: Další mrazivé ráno, nejnižší teploty zaznamenány na Šumavě

Dnešní ráno bylo opět mrazivé, na Šumavských pláních teploty klesaly pod 20 stupňů Celsia. Stanice Perla u Jezerní slati naměřila minus 20,6 stupně Celsia, podobně chladno bylo i na nedaleké Horské Kvildě. ČTK to řekla Eva Plášilová z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

"Z dlouhodobého hlediska se nejedná o nic výjimečného. V březnu podobné mrazy v minulosti bývaly," uvedla. Nejnižší hodnotu zaznamenala dnes stanice Perla u Jezerní slatě poblíž Kvildy. Vedlejší Horská Kvilda pak naměřila minus 19,4 stupně Celsia. V další šumavské stanici u Volar dnes bylo minus 18,3 stupně Celsia.

"V nižších polohách na jihu Čech se ranní teploty pohybovaly většinou v rozmezí od minus šesti do minus devíti stupňů Celsia," řekla Plášilová.

Ve středu ráno mohou kvůli slabšímu větru teploty na některých místech klesnout ještě hlouběji. V dalších dnech se oteplí. 

Stejně jako v pondělí byly i dnes nejnižší teploty v horských částech republiky nedaleko hranic. Ovšem v místech, kde zůstal v noci silnější vítr, zejména na Moravě a ve Slezsku, bylo o něco tepleji než v pondělí. "Také se pěkně ukazuje městský tepelný ostrov Prahy," uvedli meteorologové. V hlavním městě byla teplota jen mírně pod nulou.

Oteplovat se má podle ČHMÚ od čtvrtka, kdy se denní teploty budou pohybovat mezi plus sedmi až plus 11 stupni. O víkendu pak mohou teploty přesáhnout i 15 stupňů Celsia, objeví se ale také déšť.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď: Počasí bude teplejší než se myslelo

04.04.2020 07:00 Příští týden do Česka přijde to pravé jaro. Teploty ale porostou výše, než se původně uvádělo.…

Předpověď na noc a sobotu 4. dubna

03.04.2020 09:07 Tlaková výše bude mohutnět a zvolna se bude přesouvat přes střední Evropu k východu, informuje…

Počasí o víkendu: Prudký vítr, místy sněžení

03.04.2020 07:44 O víkendu se s Českem rozloučí zima. Možná naposledy se objeví mrazy, navíc Česko zasáhne silnější…

Předpověď na noc a pátek 3. dubna

02.04.2020 09:57 Od severozápadu bude postupovat přes naše území studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy