Část Česka zažila nezvykle teplou noc

Část Česka zažila teplou noc. Nejtepleji bylo v předhůří Šumavy, Českého lesa a ve Frýdlantském výběžku, kde teplota v průběhu noci neklesla pod 11 stupňů Celsia. Nejvíce, 11,9 stupně Celsia, naměřili meteorologové ve Frýdlantu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Nejnižší noční teploty se na našem území pohybovaly v širokém intervalu od 12 do minus tří stupňů Celsia," uvedl Český hydrometeorologický ústav na svém facebooku. 

Nejchladněji bylo v horských oblastech Šumavy a Jeseníků a lokálně také při bezvětří na severozápadě v Podkrušnohoří, kde se teploty ojediněle dostaly i pod bod mrazu, například ve Volarech bylo minus 2,8 stupně a ve Vyšším Brodě a Žatci shodně minus 0,8 stupně Celsia.

Naopak výrazně tepleji bylo na východě, na jihozápadě, západě a ve výběžcích na severu území, kde se podle meteorologů zejména vlivem mírného až čerstvého větru při pokračujícím přílivu teplého vzduchu udržely teploty mezi 12 až osmi stupni Celsia. Kromě Frýdlantu neklesla v noci teplota pod 11 stupňů také ve stanicích Zbiroh, Klatovy, Kašperské Hory, Domažlice a Hejnice.

Teplo bylo v Česku už během neděle, na pětině meteorologických stanic měřících déle než 30 let padly teplotní rekordy. Nejvyšší byla teplota v Klatovech, 18,2 stupně Celsia.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pondělí 6. dubna

05.04.2020 08:17 Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje portal…

Počasí: Kdy Česko zasáhnou první jarní bouřky?

05.04.2020 07:00 Příští týden se v Česku rapidně oteplí. Teploty se v maximech budou celý týden držet nad 20 stupni.…

Meteorologové mění předpověď: Počasí bude teplejší než se myslelo

04.04.2020 17:50 Aktualizováno Příští týden do Česka přijde to pravé jaro. Teploty ale porostou výše, než se původně uvádělo.…

Počasí: Zesílí vítr. Bude to foukat hlavně na severu Čech, varují…

04.04.2020 16:34 Meteorologové upozorňují na silný vítr, který se může v noci na pondělí a v pondělí vyskytovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy