Počasí na Vánoce: Čechům se možná po letech splní přání

Dlouhé roky Češi zažívali Vánoce na blátě. Podle meteorologů nic neobvyklého, bude tomu ale letos konečně jinak? To ukázala dlouhodobá předpověď počasí serveru AccuWeather.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Prosinec bude zpočátku teplý. V prvním týdnu mohou teploty vystoupat až na 10 stupňů a v noci by neměly klesat pod bod mrazu. Od dalšího týdne se ale začne ochlazovat.

Druhý prosincový týden přinese denní maxima kolem 5 stupňů, noční teploty ale také poklesnou. V průměru by se měly pohybovat kolem nuly či několik stupňů pod ní.

Překvapivě ale od poloviny prosince přijde oteplení. Teploty opět porostou, a to zhruba na 7 stupňů. Noční teploty by se měly pohybovat nadále kolem nuly, pod ní by ale na většině území klesat neměly.

Čtvrtý prosincový týden dorazí nejen Vánoce, ale i další ochlazení. Teploty během dne spadnou až na 2 stupně a podle meteorologů navíc hrozí sněžení. To by se mělo v hustější míře objevit den před Štědrým dnem.

Noční teploty také rapidně poklesnou. Dlouhodobá předpověď ukazuje, že by se mohly pohybovat až kolem šesti stupňů pod nulou, kde by mohly vydržet i během posledního prosincového týdne.

Naopak denní teploty budou nadále klesat. V posledním týdnu tohoto roku se propadnou až téměř k nule.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většinu Česka zasype sníh, ukazuje nová předpověď počasí

05.12.2019 22:15 Aktualizováno Na Česko se řítí sněžení, které pokryje bílou nadílkou většinu našeho území. Česko se tak po teplém…

Předpověď počasí na Vánoce a Silvestra část Čechů nepotěší

05.12.2019 22:01 Aktualizováno Vánoční svátky se kvapem blíží a do konce roku zbývá už jen několik posledních týdnů. Spolu s tím…

Předpověď na noc a pátek 6. prosince

05.12.2019 09:14 Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude ve vyšších…

Velká předpověď počasí do jara: Jaká bude letošní zima?

04.12.2019 22:00 Aktualizováno Česko už tento týden zasáhne pravé zimní počasí. Teploty během noci padají pod nulu a místy napadl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama