Povede komisi rozhodčích FAČR opět cizinec? I o tom Strahov s UEFA jedná

Naposledy komisi rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) vedl cizinec tehdy, kdy ho vedl Polák Michal Listkiewicz. Tenkrát ho ale dokázal z čela komise vypudit tehdejší místopředseda FAČR Roman Berbr, který o něm mluvil otevřeně jako o "polském neštěstí". Nyní právě kvůli nejnovější tuzemské fotbalové kauze, kterou v polovině října odstartovalo zatčení 20 lidí z českého fotbalu včetně samotného Romana Berbra, se blíží dost možná angažmá dalšího cizince dosazeného Evropskou fotbalovou unií UEFA v čele české komise rozhodčích. O této možnosti jako první informoval server idnes.cz, přičemž ji pak potvrdil samotný asociační mluvčí Michal Jurman. O tom, jak to nakonec bude, se rozhodne tento týden v úterý.

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Připomeňme na úvod, že právě po zmiňované šťáře policejních detektivů v českém fotbalovém prostředí, kterou odnesl zatčením mimo jiné nechvalně proslulý faktický šéf tuzemského fotbalu Roman Berbr, jenž je tak od té doby ve vazbě a podezřelý nejen z ovlivňování výsledků zápasů, ale i z defraudace peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu, musela od válu i celá komise rozhodčích v čele s Jozefem Chovancem.

Místo ní jmenovala FAČR komisi dočasnou se členy, jimiž jsou zástupce Ligové fotbalové asociace (LFA) Tomáš Bárta, pravidlový expert Jiří Kureš a předseda sudích v řídící komisi pro Moravu Jan Zahradníček.

Od Nového roku by jej měla nahradit komise nová, o tom ale asociace i kvůli absenci několika členů výkonného výboru minulý týden nerozhodla a navíc přišla informace o telefoát sudího Pavla Královce s Romanem Berbrem. Právě nejzkušenější český sudí Pavel Královec byl podle zákulisních informací nominantem na předsedu nové rozhodcovské komise.

Nyní to vypadá, že by nejpravěděpobnější varianta spočívala v tom, že novou komisi rozhodčích povede cizinec dosazený UEFA. O tom ostatně mluvil už na konci října i samotný nejvyšší boss českého fotbalu Martin Malík. Český fotbal by se tak cizincem v čele komise vrátil do let 2016 až 2018, kdy české sudí vedl Michal Listkiewicz.

"Mohu potvrdit, že na toto téma - tedy nově se rodící komise rozhodčích, debatuje vedení FAČR, respektive jeho předseda Martin Malík již několik týdnů. Výsledky tohoto jednání budou oznámeny po zasedání nejbližšího výkonného výboru, tedy v úterý vpodvečer," potvrdil konkrétně ve svém prohlášení pro média mluvčí FAČR Michal Jurman.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už devátý hráč na sparťanské marodce. Nově přibyl Krejčí starší se…

18.01.2021 14:11 Fotbalovou pražskou Spartu trápí už dlouhodobě rozsáhla marodka. Kvůli tomu tak nemohl kouč…

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama