Pardubice mají opět problém s dopingem. Tentokrát se do pasti chytil Mandát

Jen pár měsíců poté, co hokejovými Pardubicemi cloumala kauza útočníka Roberta Kousala, jenž byl kvůli řízení auta pod vlivem omamných látek, které se ale u něj nakonec neprokázaly, vyřazen v listopadu loňského roku z kádru pardubického A-týmu, se objevil další pozitivní dopingový test u dalšího pardubického hokejisty. Tentokrát se jedná o pětadvacetiletém útočníkovi Janu Mandátovi, jež se měl být pozitivně testován na doping již 13. prosince po duelu s Libercem. Na základě oznámení Antidopingového výboru ČR tak předseda discplinární komise Viktor Ujčík rozhodl, že Mandátovi pozastaví činnost v soutěžích pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Již zmiňovaný Antidopingový výbor ČR oznámil pouze to, že "výsledek kontroly A-vzorku byl pozitivní na přítomnost zakázané látky". Jaké látky šlo u Jana Mandáta, to ale nikterak konkretizováno nebylo.

„Po obdržení rozhodnutí jsme se sešli Janem Mandátem, který užití zakázané látky popřel. Na jeho požadavek bude ve specializované laboratoři v Německu přezkoumán kontrolní vzorek B. Do doby, než bude výsledek přezkoumání znám a celá situace vyřešena, se nebudeme k této věci dále vyjadřovat,“ řekl k novému zjištění Antidopingového výboru ČR člen představenstva Dynama Pardubice Dušan Salfický.

Jan Mandát bude mít tedy pozastavenou činnost v soutěžích řízených ČSLH do momentu, kdy skončí šetření Antidopingového výboru. Jak upozornil šéf disciplinární komise Viktor Ujčík, trest Mandátovi udělil na základě Směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice.

Pro Pardubice je aktuální případ ještě o to větší rána, že se týká právě Jana Mandáta. Právě na něm totiž chtějí Východočeši stavět v nejbližších letech a i proto na začátku nového roku s klubem podepsal nový tříletý kontrakt. Připomeňme, že během 30 zápasů Mandát zaznamenal za Pardubice devět branek a pět asistencí. Díky tomu je tak nejproduktivnějším hokejistou pardubického kádru.

Dodejme pak, že v předešlých časech to nebyl v Pardubicích pouze Robert Kousal, u kterého se objevilo podezření na omamnou látku. Vyprávvět by o tom mohl i někdejší obránce Východočechů Petr Čáslava, u kterého se odhalil v těle kokain. Stalo se tak v červnu roku 2018. Mistr světa z roku 2010 a extraligový šampion s Pardubicemi z roku 2005 se pak ke kokainu přiznal, označil to za hloupost a pak se i omluvil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IIHF svým rozhodnutí vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát…

18.01.2021 13:12 Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne…

Po Škodě Auto tlačí na IIHF kvůli MS v Bělorusku další sponzor. Tentokrát…

17.01.2021 18:27 Nejen česká automobilka Škod Auto, která už několik let sponzoruje hokejové mistrovství světa. Nyní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama