Pardubice mají opět problém s dopingem. Tentokrát se do pasti chytil Mandát

Jen pár měsíců poté, co hokejovými Pardubicemi cloumala kauza útočníka Roberta Kousala, jenž byl kvůli řízení auta pod vlivem omamných látek, které se ale u něj nakonec neprokázaly, vyřazen v listopadu loňského roku z kádru pardubického A-týmu, se objevil další pozitivní dopingový test u dalšího pardubického hokejisty. Tentokrát se jedná o pětadvacetiletém útočníkovi Janu Mandátovi, jež se měl být pozitivně testován na doping již 13. prosince po duelu s Libercem. Na základě oznámení Antidopingového výboru ČR tak předseda discplinární komise Viktor Ujčík rozhodl, že Mandátovi pozastaví činnost v soutěžích pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).

Hokej, ilustrační foto

Již zmiňovaný Antidopingový výbor ČR oznámil pouze to, že "výsledek kontroly A-vzorku byl pozitivní na přítomnost zakázané látky". Jaké látky šlo u Jana Mandáta, to ale nikterak konkretizováno nebylo.

„Po obdržení rozhodnutí jsme se sešli Janem Mandátem, který užití zakázané látky popřel. Na jeho požadavek bude ve specializované laboratoři v Německu přezkoumán kontrolní vzorek B. Do doby, než bude výsledek přezkoumání znám a celá situace vyřešena, se nebudeme k této věci dále vyjadřovat,“ řekl k novému zjištění Antidopingového výboru ČR člen představenstva Dynama Pardubice Dušan Salfický.

Jan Mandát bude mít tedy pozastavenou činnost v soutěžích řízených ČSLH do momentu, kdy skončí šetření Antidopingového výboru. Jak upozornil šéf disciplinární komise Viktor Ujčík, trest Mandátovi udělil na základě Směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice.

Pro Pardubice je aktuální případ ještě o to větší rána, že se týká právě Jana Mandáta. Právě na něm totiž chtějí Východočeši stavět v nejbližších letech a i proto na začátku nového roku s klubem podepsal nový tříletý kontrakt. Připomeňme, že během 30 zápasů Mandát zaznamenal za Pardubice devět branek a pět asistencí. Díky tomu je tak nejproduktivnějším hokejistou pardubického kádru.

Dodejme pak, že v předešlých časech to nebyl v Pardubicích pouze Robert Kousal, u kterého se objevilo podezření na omamnou látku. Vyprávvět by o tom mohl i někdejší obránce Východočechů Petr Čáslava, u kterého se odhalil v těle kokain. Stalo se tak v červnu roku 2018. Mistr světa z roku 2010 a extraligový šampion s Pardubicemi z roku 2005 se pak ke kokainu přiznal, označil to za hloupost a pak se i omluvil.

Počasí může být i v září teplotně nadprůměrné, myslí si meteorologové

16.08.2022 06:30 Letní prázdniny se chýlí ke konci, právě vstupují do své poslední čtvrtiny. Meteorologové z Českého…

Po šesti měsících války se propast mezi řečmi a skutečností rozšiřuje.…

16.08.2022 09:49 Americký prezident Joe Biden letos v březnu ve Varšavě jasně předložil strategické cíle Západu na…

Zemřel režisér Wolfgang Petersen, natočil kultovní Nekonečný příběh, Troju…

16.08.2022 21:56 Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála…

Počasí bude ode dneška tropické. Třicítky vydrží místy až do pátku

17.08.2022 06:30 Česko už dnes zasáhnou tropické teploty. Varovali před nimi meteorologové s tím, že vě většině…

Ukrajina: Ruská armáda ztratila 44.000 mužů, útočí na několika místech…

17.08.2022 10:07 Ruská vojska se snaží útočit na několika místech najednou, ve směru na Charkov a Slovjansk a u…

Hokejové Kladno v nové sezóně povede člen legendární Blue Line Otakar…

28.07.2022 18:18 O největší senzaci v hokejovém Kladně se postaral příchod nového trenéra. Tím se stala totiž…

Ruské invazi navzdory. Jaškin třetím českým hokejistou, který bude hrát KHL

25.07.2022 19:54 Přestože většina západních hokejistů včetně těch z České republiky odmítá kvůli únorové ruské…

Související:

Právě se děje

reklama