Problém kvůli koronaviru. Hokejové Ústí nad Labem řeší svou budoucnost v první lize

Hokejový klub Ústí nad Labem bude kvůli aktuální pandemii koronaviru nucen v následujících dnech řešit svou budoucnost v Chance lize, tedy v tuzemské druhé nejvyšší hokejové soutěži. Právě kvůli koronaviru totiž odřekl se severočeským klubem již domuvenou spolupráci klíčový partner. Proto tak nyní reálně hrozí kvůli nedostatku financí klubu pád do nižší hokejové soutěže.

Přidejte svůj názor

HC Slovan Ústí nad Labem
doporučujeme

Tento sponzor odcházející od Severočechů měl klubu, jenž v uplynulé sezóně 2019/20 Chance ligy skončil na čtrnácté příčce, měl zajistit navýšení klubového rozpočtu ze současných 14,5 milionu korun na rovných 20 milionů korun. "Minulý rok jsme měli 14,5 milionu a v klubu jsme se shodli, že to je neudržitelné, že se s tím nedá hrát důstojná role v první lize," uvedl jednatel ústeckého klubu pro obchod a ekonomiku Jiří Zdvořáček.

Pro klub je zpráva o odchodu tohoto sponzora zdrcující. "Pro mě to znamená, že dva měsíce práce přišly vniveč. Měli jsme domluvených řadu zajímavých hokejistů, taková kategorie hráčů tu tři roky nebyla. Všechno, co bylo na dobré cestě, se sesypalo, všechno padá. Sponzor uvedl, že z důvodu pandemie spolupráci přehodnotil a odstupuje od toho," řekl k tomu dále Zdvořáček.

Podle původního plánu mělo stále ještě prvoligovému klubu koncorsium firem, pandemie koronaviru a s ním spojené ekonomické dopady, ale všechny tyto plány zhatila. "Nazvali jsme ho tajemný klíčový sponzor, se kterým jsem jednal tři týdny. Minulý rok jsme měli 14,5 milionu a v klubu jsme se shodli, že to je neudržitelný rozpočet, že se s tím nedá hrát důstojná role v první lize. Dohodli jsme se, podepsali smlouvy, se sportovním manažerem Tomášem Marešem jsme začali připravovat sezonu, domlouvat hráče. A do toho přišla pandemie koronaviru," řekl Zdvořáček a pokračoval: "Zhruba před 14 dny se ozval sponzor, že z důvodu pandemie musí spolupráci přehodnotit. Jednali jsme intenzivně, jestli bude schopen dostát svým závazkům, nebo ne. V pondělí ráno padlo rozhodnutí, že od toho odstupuje. Byla uplatněna klauzule o vyšší moci."

"Říkají, že v aktuální situaci nás nemohou v této sezoně podporovat. Netvrdí, že to je konečná, ale pro letošek ano. Neměli přinést jen 5,5 milionu, jak by se mohlo zdát z rozdílu rozpočtů, ale víc, protože čekáme nějaké poklesy," dodal dále.

Výsledkem tak podle Zdvořáčka nemůže být nic jiného, než že se bude muset podle všeho ústecký klub rozloučit s prvoligovou příslušností. "Je to velká komplikace a musím upřímně říct, že s těmi penězi, co máme k dispozici, první ligu provozovat nechci. A víc zajistit neumím. Seznámím s tím majitele a uvidíme, jaký k tomu zaujmou postoj. Jestli mají v záloze někoho jiného, nebo půjde Slovan do druhé ligy. Já jsem jen třináctiprocentní vlastník, většinu ve společnosti s ručením omezením drží mládež. A je na ní, jestli má v záloze někoho jiného, nebo zvolí druhou ligu," zakončil Zdvořáček.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy