Moravec v mužské stíhačce zaznamenal české víkendové maximum. Překvapivým vítězem Jacquelin

Poté, co v neděli odjely svůj stíhací závod v rámci mistrovství světa v italské Anterselvě ženy, se ve stejné biatlonové disciplíně na tomto šampionátu později představili i muži. V mužské stíhačce se vyšvihl svým výkonem Čech Ondřej Moravec, jenž se stal největším skokanem ve startovním poli, když si ze svého původního umístění polepšil o 24 míst a nakonec tak tedy skončil dvaadvacátý, což je nejlepší umístění, kterého český biastlonový tým o tomto víkendu na MS dosáhnul. Jeho kolega Michal Krčmář pak dojel do cíle o pět míst za ním. Překvapením je samotný vítěz závodu, kterým se stal nečekaně Francouz Emilien Jacquelin následovaný Norem Johannesem Boe a Rusem Alexanderem Loginovem.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Už po úvodní střelbě bylo jasné, že na další cenný kov nedosáhne stříbrný ze sprintu Francouz Fillon-Maillet tentokráte nedosáhne, když minul hned čtyři terče. První zastávku na střelnici velmi dobře zvládl naopak zlatý ze sprintu Rus Alexander Loginov a na trati ho pak pronásledoval jiný Francouz Martin Fourcade. Za ním pak ztrácel na čelo deset vteřin Nor Johannes Boe.

Stíhacího závodu se zúčastnili celkem tři Češi, přičemž první střeleckou položku zvládl čistě Michal Krčmář, díky čemuž se tak posunul na 32. pozici. To Moravec se Štvrteckým museli po této zastávce na koberci na jedno trestné kolo. A zatímco po druhé střelbě se na čele závodu vůbec nic nezměnilo, to Krčmářův postup průběžnou výsledkovou tabulkou zastavil, neboť dvakrát chyboval. Po návratu z trestného kola figuroval Krčmář na 33. pozici tak se před něj v tu chvíli dostal Moravec.

Loginov prohrál zlatou medaili až svou předposlední ranou v závodě, neboť se po následném trestném kole vracel na trať s osmivteřinovou ztrátzou na fnorsko-francouzským tandemem Johannes Boe-Jacquelin. V tu chvíli také bylo jasné, že cenný kov tentokráte nezíská ani Fourcade a poprvé po sedmi letech se tak mohli fanoušci těšit na to, jak se stíhací závod rozhodne až v cílové rovince. Tam to nejlépe zvládl Jacquelin.

Třetí položku zvládl čistě Moravec, který rbyl tak nakonec se svým výkonem v závodě spokojen. „Oproti sobotě to byly pocitově nebe a dudy, jenže už na startu jsem měl dvě minuty ztrátu a s tím nešlo asi nic lepšího vyjet," říkal poté v rozhovoru. „Střelecké podmínky byly takřka ideální. Žádné ostré slunce, víceméně bezvětří. Ondra si s tím poradil dobře, bohužel ten zásek ze sprintu byl tak veliký, že se do první dvacítky propracovat nedokázal," řekl pak k němu trenér Zdeněk Vítek.

Ten pak nebyl spokojen moc se střeleckým výkonem Michala Krčmáře a to i přesto, že se i tento reprezentant dočkal v závodě zlepšení. „Pro Bimbase jsou dvojky z první a čtvrté položky moc. Tím to bylo dané, i když běžecky jel slušně," řekl Vítek.

Mistrovství světa v biatlonu v italské Anterselvě (16.2.2020):

Stíhací závod mužů na 12,5 km:

1. Jacquelin (Francie) 31:15,2 (0)
2. J. Bö (Norsko) +0,4 (2)
3. Loginov (Rusko) +23,9 (1)
4. M. Fourcade (Francie) +46,3 (2)
5. Peiffer (Německo) +53,9 (1)
6. T. Bö (Norsko) +1:12,5 (2)
7. Fillon Maillet (Francie) +1:25,9 (6)
8. Desthieux (Francie) +1:26,9 (1)
9. Leitner (Rakousko) +1:33,0 (2)
10. Christiansen (Norsko) +1:58,4 (1)

----

22. Moravec (ČR) +2:40,1 (1)
27. Krčmář (ČR) +3:14,2 (4)
54. Štvrtecký (ČR) +5:38,6 (3)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skončí další biatlonová hvězda? Vítězka Světového poháru Wiererová stále…

28.03.2020 15:21 Do následující biatlonové sezóny 2020/21 rozhodně kvůli svému nedávnému ukončení kariéry nenastoupí…

Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému…

24.03.2020 11:06 Poté, co v předešlých dnech dali biatlonu sbohem Michal Šlesingr, Martin Fourcade a Kaisa…

V posledním závodě se Davidová vešla do elitní desítky. Vítězkou SP…

14.03.2020 17:32 Aktualizováno Po stíhacím závodě mužů se v sobotu rozloučily s touto biatlonovou sezónou i ženy svým stíhacím…

Fourcade se v Kontiolahti rozloučil posledním vítězstvím. Sezónu ale…

14.03.2020 15:05 Biatlonisté (tedy mužští závodníci) mají po sobotním stíhacím závodě tuto sezónbu Světového poháru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama