Biden vyrazí na "turné" po USA. V rámci kampaně se bude osobně setkávat s voliči

Kandidát demokratů na prezidenta Joe Biden začne v září jezdit po Spojených státech a setkávat se osobně s voliči. Akce ale hodlá pořádat v souladu s pravidly boje proti šíření koronaviru, informovala agentura AP. S covidem-19 v USA zemřelo již více než 180.000 lidí.

Joe Biden
doporučujeme

Biden oznámil během videokonference, na které vybíral peníze na svou kampaň, že se bude "opět setkávat s lidmi tam, kde na tom záleží". "Ne na nezodpovědných mítincích nebo akcích zinscenovaných pro televizi a posílení vlastního ega, ale v komunitách skutečných lidí, ve skutečných místních podnicích," uvedl Biden.

Akce během nadcházející žhavé fáze prezidentské kampaně chce bývalý viceprezident USA organizovat "způsobem, který je zcela v souladu se zodpovědným přístupem" v pandemii covidu-19 a pravidly jednotlivých států, které má v plánu navštívit.

Setkání s občany chce Biden podle serveru The Hill začít účastnit po 7. září. Na programu má zatím cesty do Wisconsinu, Minnesoty, Pensylvánie a Arizony.

Prezidentské volby se budou v USA konat 3. listopadu. Biden se v nich o funkci hlavy státu utká s dosavadním šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem, který ve čtvrtek přijal nominaci Republikánské strany.

Značnou část své dosavadní prezidentské kampaně Biden vedl z Wilmingtonu ve státě Delaware, kde žije. Pokud se účastnil veřejných akcí, tak jen v Delawere či v sousední Pensylvánii.

Trumpova kampaň jej kvůli tomu zesměšňovala a tvrdila, že "dělá kampaň ze sklepa". Bývalý viceprezident USA Biden na oplátku kritizoval Trumpa za jeho čtvrteční projev, na kterém přijal republikánskou nominaci do boje o Bílý dům. Prezident na něj totiž pozval přes tisíc lidí. Hosté přitom seděli na židlích s minimálními odstupy, většina z nich neměla roušku. Biden to označil za "naprosto nezodpovědné".

Podle Univerzity Johnse Hopkinse se virem SARS-CoV-2 od počátku epidemie nakazilo ve Spojených státech už více než 5,8 milionu lidí. S covidem-19 jich přes 180.000 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zveřejní jméno nástupkyně Ginsburgové koncem týdne

21.09.2020 20:24 Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA ještě tento…

Zaměstnanec Boeingu varoval, že úpravy letadla 737 MAX nestačí

21.09.2020 20:01 Jeden ze zaměstnanců americké společnosti Boeing vyzval Federální úřad pro letectví (FAA) k…

Videoposelství: Princ Charles vyzval k činům v boji s klimatickými změnami

21.09.2020 14:45 Britský princ Charles dnes vyzval ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle…

Orbán je pro vítězství Trumpa. V článku obvinil demokraty z "morálního…

21.09.2020 10:30 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes podpořil opětné zvolení republikána Donalda Trumpa v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama