Bush mladší vydá knihu s portréty migrantů. Přistěhovalectví je podle něj pozitivní věc

Bývalý prezident Spojených státu George Bush mladší se chystá vydat knihu, jež bude obsahovat 43 portrétů přistěhovalců. Originály děl současně zpřístupní veřejnosti ve svém prezidentském centru v rámci výstavy, jež pojednává o významu a hodnotě imigrace pro USA, informoval zpravodajský server CNN.

bush, george w. jr.
doporučujeme

Bush je od konce svého osmiletého mandátu v roce 2009 vášnivým amatérským malířem. Jeho kniha s názvem "Out of many, one" (Z mnohých jeden) by měla podle vydavatele spatřit světlo světa v březnu.

"Skrze silné čtyřbarevné portréty - osobně namalované samotným (ex)prezidentem - a příběhy, jež je doprovázejí, nám má Out of many, one připomenout nespočet způsobů, jakými byla Amerika posílena jedinci, kteří sem přišli při hledání lepšího života," uvedl nakladatel.

V předmluvě ke knize Bush vyjadřuje naději, že jeho dílo pomůže vykreslit přistěhovalectví jako jednotící a povznášející věc. "Ačkoliv rozumím tomu, že imigrace může být emotivní záležitostí, odmítám předpoklad, že je to stranická záležitost. Je to možná ta nejvíce americká problematika a měla by nás sjednocovat," píše bývalý prezident. "Doufám, že tato kniha pomůže zaměřit naši kolektivní pozornost na pozitivní dopady, které má přistěhovalectví v naší zemi," pokračuje Bush mladší.

Exprezident v posledních letech opakovaně kritizoval způsob, jakým se v USA v současné chvíli hovoří o imigraci. V roce 2018 po jednom ze přísnění azylové politiky zavedeném administrativou prezidenta Donalda Trumpa řekl, že je stavem debaty v USA "zneklidněn".

Plánovaná kniha bude podle CNN novou kapitolou v Bushově umělecké kariéře. Bývalý prezident se malířského štětce chopil po opuštění Bílého domu, ale dlouho svůj nový koníček tajil před veřejností. Jeho umělecké ambice vyšly najevo až v roce 2013, kdy počítačoví hackeři napadli e-mailový účet jeho sestry Dorothy Bushové Kochové a jeden z útočníků pak na internetu zveřejnil několik fotografií exprezidentových děl. Bush po tomto neplánovaném odhalení začal svoje díla stále více ukazovat veřejnosti.

Loni v říjnu měl ve Washingtonu výstavu portrétů příslušníků ozbrojených sil, kteří byli v armádě po teroristických útocích z 11. září 2001. Namaloval rovněž portrét bývalého předsedy Sněmovny reprezentantů Johna Boehnera při příležitosti jeho odchodu z Kongresu.

Řada jeho portrétů je k vidění v jeho prezidentské knihovně ve městě Dallas v Texasu, včetně maleb významných politických osobností, například ruského prezidenta Vladimira Putina, dalajlamy, či Bushova otce a rovněž bývalého prezidenta George Bushe staršího.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

USA mají historicky nejhorší reputaci. Příčinou je Trump a koronavirus,…

20.09.2020 09:40 Dle průzkumů se pověst Spojených států s nástupem Donalda Trumpa do funkce za poslední čtyři roky…

Vrah si odpykává doživotí. Po zabití spoluvězně pro sebe žádá trest smrti

20.09.2020 08:30 Vězeň, jenž si v americkém státě Indiana odpykává za vraždy dva doživotní tresty, požádal o trest…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama