Taxikář si myslel, že covid neexistuje. Nedělejte stejnou chybu, řekl, když mu nemoc zabila ženu

Koronavirus rozhodně není radno podceňovat! Své zkušenosti s ním má taxíkář z amerického státu Florida, který si původně myslel, že jde pouze o "fake". Nemoc jej ale pak následně připravila o milovanou ženu.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Brian Lee Hitchens a jeho choť Erin uvěřili konspiračním teoriím, že covid-19 má pouze velkou "reklamu", a že jde minimálně jen o běžnou rýmu či chřipku. Spojovali si jej například také se sítěmi 5G.

Jakmile začátkem května manželé onemocněli, nevyhledali žádnou lékařskou pomoc. Taxíkář se sice uzdravil, ale jeho žena podlehla kardiovaskulárním onemocněním, které jí způsobila infekce koronavirem. Ještě v době, kdy byla na plicní ventilaci, se Brian svěřil redakci BBC o svých zkušenostech s dezinformacemi ohledně koronaviru. 

Jeho paní pracující v duchovních službách trpěla astmatem a poruchami spánku. Muž sám přiznal, že oba brali na začátku pandemie nemoc na lehkou váhu, jelikož uvěřili různým falešným informacím, které se o koronaviru v online prostředí šíří.

Brian tedy i nadále pracoval u taxy služby a vozil své manželce léky, aniž by dodržoval pravidla sociálního distancování nebo nosil roušku. Jakmile se u manželů v květnu objevily příznaky nemoci, načež byli oba pozitivně testováni na covid-19, ani nevyhledali lékařskou pomoc. Tragédie na sebe nenechala dlouho čekat. 

Vdovec přiznal, že by rád vrátil čas. "Ten virus je reálný a má na lidi různé dopady. Minulost nezměním a musím s tím žít a v budoucnu se lépe rozhodovat," vysvětlil s poznámkou, že se jeho paní už určitě daří lépe, a že došla věčného klidu.

Koronavirus je skutečný

Brian varoval veřejnost, aby neudělala stejnou chybu jako on a jeho žena, kdy uvěřili různým nepravdivým informacím, že covid-19 je jenom uměle vytvořený podobně, jako je tomu například s konspiracemi o sítích 5G, a že pokud vůbec existuje, jedná se pouze o banální onemocnění v podobně klasické rýmy či chřipky. Alespoň na sociálních sítích se manželé setkali s různými konspiračními teoriemi, že se vláda pouze snaží prostřednictvím koronaviru odvést pozornost. 

Po nástupu tvrdé reality Brian ve svém virálním příspěvku přiznal, že byl uveden v omyl. "Musíte-li už někam jít, prosím, zachovejte zdravý selský rozum, a nebuďte pošetilí, jako já, abyste si nemuseli projít podobnou zkušeností," varoval.

Že je covid-19 předmětem různých dezinformací a konspirací, zaznamenali redaktoři BBC už dříve. Odborná veřejnost dokonce sama vydala varování před možnými negativními důsledky těchto lživých informaci, jež šíří především odpůrci očkování. 

Sám mluvčí Facebooku avizoval, že nebezpečné dezinformace nejsou na sociálních sítích tolerovány, a že jenom v období od dubna do června jich bylo odstraněno více než sedm milionů, včetně různých zpráv o falešných medikamentech, jakož i "neúčinnosti" sociálního distancování.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se vyhýbá placení daní. Je stále víc ve střetu zájmů, zjistil The…

28.09.2020 18:52 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl tvrzení listu The New York Times (NYT), že za…

Volby USA: Trump a Biden se utkají v první debatě, oba vyostřují rétoriku

28.09.2020 10:21 Americký prezident Donald Trump se v úterý (v noci na středu SELČ) utká se svým demokratickým…

Největší hrozby? Rasově motivovaný extremismus a Rusko, řekl šéf FBI

28.09.2020 09:50 Šéf FBI varoval před vměšováním Ruska do listopadových voleb a rasově motivovaným násilím.…

Počet úmrtí s covidem-19 překonal milionovou hranici

28.09.2020 07:32 Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Oznámila to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama