Kanada dá na boj proti koronaviru miliardu dolarů, Norsko zrušilo rozsáhlé cvičení NATO

Kanada vyčlenila na pomoc svým regionům v boji proti nákaze koronaviru miliardu kanadských dolarů (16,5 miliardy korun). Dnes to podle agentury Reuters prohlásil premiér Justin Trudeau. Tato severoamerická země eviduje 93 infikovaných.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

U.S. ARMY, ilustrační fotografie
doporučujeme

Trudeau dle Global News řekl, že vláda je připravena uvolnit další finance, pokud to bude nutné. Nově vytvořený fond s miliardou dolarů bude určen nejen pro nákup respirátorů a dalších ochranných pomůcek, ale také k financování vývoje vakcíny proti koronaviru. Dodal, že vláda chce také usnadnit nemocným zaměstnancům čerpání pojištění.

Kanada podle aktuálních oficiálních údajů eviduje necelou stovku nakažených. Infekce dosud postihla čtyři provincie, konkrétně pak Albertu, Ontario, Britskou Kolumbii a Quebec.

Norsko se kvůli epidemii nového koronaviru rozhodlo zastavit rozsáhlé vojenské cvičení NATO na svém území. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na norskou armádu.

"Koronavirus se vymkl kontrole. Chceme zachovat akceschopnost našich jednotek, aby mohly podpořit společnost v nejistých časech, které mohou nastat," uvedla v prohlášení norská armáda.

Letošního cvičení Cold Response 2020, které je zaměřené na operace v zimním počasí a odehrává se za polárním kruhem u norsko-ruských hranic, se mělo účastnit přibližně 15.000 vojáků z Norska, USA, Velké Británie, Nizozemska, Německa, Francie, Belgie, Dánska a Švédska. Akce trvala od 2. března, cvičení v terénu měla započít ve čtvrtek 12. března a pokračovat až do 18. března.

Norsko má zatím 277 případů nákazy novým koronavirem. Norské úřady oznámily, že se už nejedná pouze o případy lidí, kteří se nakazili v zahraničí.

Ve čtvrtek 5. března armáda uzavřela jednu svoji vojenskou základnu poté, co byl koronavirus diagnostikován u jednoho z vojáků. V karanténě je tak nyní 240 příslušníků norské armády.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus odhaluje rasový problém Spojených států. Profesor nabádá k akci

09.04.2020 00:01 NÁZOR - Úvodní data naznačují, že pandemie nemoci covid-19 ve Spojených státech tvrdě dopadá…

Mrtvých s covid-19 už je v New Yorku 6268. Obětí je mnohem víc než 11. září

08.04.2020 21:20 Aktualizováno V americkém státě New York za posledních 24 hodin narostl počet lidí, kteří zemřeli na nemoc covid…

Sanders vzdal boj o Bílý dům. Trumpa nejspíš vyzve Biden

08.04.2020 20:39 Aktualizováno Levicový senátor Bernie Sanders ukončuje boj o nominaci opoziční Demokratické strany pro…

Trump pohrozil "pročínské" WHO zastavením plateb: S koronavirem jste to …

08.04.2020 19:48 Aktualizováno Donald Trump pohrozil Světové zdravotnické organizaci (WHO) pozastavením plateb z amerických fondů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy