Počet nakažených koronavirem v Brazílii překonal šest milionů

V Brazílii se již od počátku pandemie nakazilo koronavirem SARS-CoV-2 přes šest milionů lidí. Počet úmrtí se blíží 170.000. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na oficiální statistiku brazilského ministerstva zdravotnictví. Brazílie je třetí zemí, kde počet nakažených překročil šest milionů, za USA a Indií. Smrtelná bilance je zde druhá nejvyšší po USA.

Brazílie, ilustrační foto
doporučujeme

Brazílie je nejlidnatější zemí Latinské Ameriky, má přibližně 212 milionů obyvatel. Počet nově nakažených v zemi se po třech měsících poklesu ze svého červencového vrcholu opět začíná zvyšovat, což vyvolává obavy, že v zemi vypukla druhá vlna epidemie.

Nový koronavirus se v Brazílii objevil poprvé v únoru. V zemi byla zavedena karanténa, ale život ve velkých městech se v posledních týdnech do značné míry vrátil na téměř stejnou úroveň jako před pandemií. Bary, restaurace a obchody byly plné lidí, často bez roušek.

V posledních několika dnech pak výrazně stoupl počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 v Sao Paulu a Rio de Janeiru. V Riu bylo tento týden podle ministerstva zdravotnictví obsazeno 90 procent kapacity jednotek intenzivní péče ve veřejných nemocnicích.

Nejvíce nových případů Brazílie zaznamenala 29. července, a to něco málo přes 69.000, počet úmrtí se pohyboval kolem 1600. Koncem října se zdálo, že se daří virus dostat pod kontrolu, když denní počet nově nakažených v průměru klesl na 20.000 a zemřelých na 425. Tento týden do čtvrtka se průměrný počet úmrtí zvýšil na 480 a nově nakažených na 26.500.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama