Počet nakažených koronavirem v Brazílii překonal šest milionů

V Brazílii se již od počátku pandemie nakazilo koronavirem SARS-CoV-2 přes šest milionů lidí. Počet úmrtí se blíží 170.000. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na oficiální statistiku brazilského ministerstva zdravotnictví. Brazílie je třetí zemí, kde počet nakažených překročil šest milionů, za USA a Indií. Smrtelná bilance je zde druhá nejvyšší po USA.

Brazílie, ilustrační foto
doporučujeme

Brazílie je nejlidnatější zemí Latinské Ameriky, má přibližně 212 milionů obyvatel. Počet nově nakažených v zemi se po třech měsících poklesu ze svého červencového vrcholu opět začíná zvyšovat, což vyvolává obavy, že v zemi vypukla druhá vlna epidemie.

Nový koronavirus se v Brazílii objevil poprvé v únoru. V zemi byla zavedena karanténa, ale život ve velkých městech se v posledních týdnech do značné míry vrátil na téměř stejnou úroveň jako před pandemií. Bary, restaurace a obchody byly plné lidí, často bez roušek.

V posledních několika dnech pak výrazně stoupl počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 v Sao Paulu a Rio de Janeiru. V Riu bylo tento týden podle ministerstva zdravotnictví obsazeno 90 procent kapacity jednotek intenzivní péče ve veřejných nemocnicích.

Nejvíce nových případů Brazílie zaznamenala 29. července, a to něco málo přes 69.000, počet úmrtí se pohyboval kolem 1600. Koncem října se zdálo, že se daří virus dostat pod kontrolu, když denní počet nově nakažených v průměru klesl na 20.000 a zemřelých na 425. Tento týden do čtvrtka se průměrný počet úmrtí zvýšil na 480 a nově nakažených na 26.500.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se po volbách uchýlil na twitter, kalendář má poloprázdný

24.11.2020 16:29 Od amerických prezidentských voleb uplynuly tři týdny a republikánský prezident Donald Trump,…

Do Bílého domu přivezli vánoční strom. Média to okomentovala nevybíravým…

24.11.2020 14:08 První dáma Spojených států v pondělí podle tradice v Bílém domě převzala vánoční strom. Jedle…

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Trump pověřil svůj tým předáním moci Bidenovi, hodlá ale pokračovat v…

24.11.2020 11:02 Aktualizováno Donald Trump pověřil svůj tým, aby zahájil předání moci nově zvolenému prezidentovi Joeu Bidenovi.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama