Pohledná Trumpova nová mluvčí na první tiskovce slíbila: "Nikdy vám nebudu lhát"

Nová mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová dnes na své první tiskové konferenci novinářům slíbila, že jim nebude lhát. Šlo o událost, kterou americká i zahraniční média bedlivě sledovala, protože její předchůdkyně Stephanie Grishamová, která na postu skončila na počátku dubna, za devět měsíců ve funkci nesvolala jediný brífink s prostorem pro otázky novinářů.

Kayleigh McEnanyová
doporučujeme

"Nikdy vám nebudu lhát," prohlásila McEnanyová. "Máte mé slovo," dodala. Novinářům řekla, že za svou misi považuje přiblížit jim způsob uvažování současného šéfa Bílého domu, "... aby o tomto prezidentovi vznikalo férové a přesné zpravodajství a aby Američané dostávali férové a přesné informace".

Agentura AP poznamenala, že informace o první tiskové konferenci prezidentské mluvčí by za minulých vlád nikoho nezaujaly, ale za nynější situace, kdy se Trump považuje za nejlepšího tiskového tajemníka a stratéga, šlo o zajímavou novinku. Že se něco chystá, naznačila čtvrteční odpověď McEnanyové na dotaz, zda brzy také předstoupí k řečnickému pultu. "Nikdy neříkej nikdy," odpověděla. O něco později pak Bílý dům oznámil, že dnes odpoledne (večer 20:00 SELČ) McEnanyová pořádá tiskovou konferenci.

McEnanyová je čtvrtou mluvčí prezidenta Trumpa. Jako první za Trumpa v Bílém domě hovořil Sean Spicer, kterého vystřídala Sarah Sandersová.

Grishamová, kterou média označovala za neviditelnou, příležitostně poskytovala rozhovory prezidentově oblíbené zpravodajské stanici Fox News a místo přímého kontaktu s novináři na půdě Bílého domu upřednostňovala nahrávání debat ve studiích. Nyní působí jako mluvčí americké první dámy Melanie Trumpové, pro niž pracovala už dříve.

McEnanyová před příchodem do Bílého domu působila na pozici tiskové mluvčí ve volebním týmu Trumpa, který se o prezidentský post uchází znovu v listopadových volbách.

Agentura DPA připomíná, že od začátku krize vyvolané koronavirem svolává tiskové konference téměř každodenně sám Trump, někdy trvají i více než dvě hodiny. Podle amerických médií ho jeho poradci před těmito výstupy před novináři odrazovali, protože poškozují jeho image. To se stalo například minulý týden, když Trump na tiskové konferencu přišel s otázkou, zda by nebylo možné lidem nakaženým koronavirem vstřikovat injekcí dezinfekci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v USA dál láme rekordy, v Miami je noční zákaz vycházení

03.07.2020 22:06 Některé části Spojených států hlásí i dnes rekordní počty nových nákaz koronavirem a rostoucí…

"Chci si promluvit." Ozbrojený muž se vřítil do rezidence kanadského…

03.07.2020 15:36 Kanadská policie zatkla ozbrojeného muže, který v automobilu projel zavřenou bránou směřující k…

Volby v USA: Biden drtivě porazí Trumpa? Nové průzkumy zde

03.07.2020 14:52 Demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden si v celostátním měřítku udržuje nad…

Koronavirus: V Brazílii téměř 62 tisíc mrtvých, Mexiko v počtu nakažených…

03.07.2020 12:16 Brazílie za poslední den zaznamenala dalších 1251 úmrtí v souvislosti s novým typem koronaviru a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy