Ruský mladík se přiznal k účasti na plánu k vydírání Tesly

Sedmadvacetiletý Rus se tento týden ve Spojených státech přiznal k účasti na plánu k vydírání americké automobilky Tesla. Mladík by obviněn, že nabídl zaměstnanci továrny Tesly na baterie v Nevadě milion dolarů (zhruba 22 milionů Kč), pokud umístí do její počítačové sítě zvláštní program. Pomocí něj chtěl ukrást tajné informace firmy a použít je k vydírání, píše server BBC. Nyní mu podle technologického severu The Record hrozí až deset měsíců vězení.

Ruský mladík se přiznal k účasti na plánu k vydírání Tesly
doporučujeme

Prokuratura tvrdí, že mladík postupoval na základě pokynů zločinců ze zahraničí a osobně se snažil podplatit pracovníka Tesly. Podle FBI se plánovaný vyděračský útok na automobilku podařilo včas zastavit. "Rychlá reakce podniku a FBI zabránila rozsáhlé krádeži dat a zastavila vyděračský plán v jeho počátcích," uvedla prokuratura.

Mladý Rus se snažil získat ke spolupráci zaměstnance Tesly, když byl v létě na pět týdnů v USA s turistickým vízem. V září u soudu uvedl, že o plánu věděla ruská vláda. FBI ani právníci však nepřišli s žádným tvrzením ohledně spojení vyděračského plánu s Kremlem, píše BBC.

Mladík a jeho komplicové údajně hodlali ukradené tajné informace umístit na internet, pokud by firma odmítla výkupné zaplatit. O plánu Teslu informoval zaměstnanec, kterého se Rus snažil podplatit. Automobilka následně kontaktovala FBI.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 18:33 Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Brazilská mutace na Děčínsku nemusí být podle viroložky ze zahraničí

13.04.2021 17:48 Brazilská mutace koronaviru na Děčínsku nemusí podle viroložky Ruth Tachezy pocházet ze zahraničí,…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 17:43 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama