USA prodloužily omezení na hranicích s Mexikem a Kanadou

Pozemní hranice USA s Kanadou a Mexikem zůstane zavřená pro všechny cesty nepovažované za nezbytné nejméně do 21. ledna. Podle agentury Reuters to dnes oznámilo americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti, které krok odůvodnilo nutností zabránit šíření koronaviru. O zrušení či dalším prodloužení uzávěry hranic tak rozhodne až Trumpův nástupce Joe Biden, který do Bílého domu vstoupí 20. ledna.

USA, ilustrační foto
doporučujeme

Severoameričtí sousedé omezili přeshraniční pohyb už v březnu v reakci na první vlnu šíření koronaviru. Spojené státy však nyní zažívají dosud nejčernější fázi epidemie, v posledních čtyřech dnech se tam prokázalo vždy přes 200.000 nových nákaz, ve středu rovněž oznámily poprvé přes 3000 zemřelých s covidem-19. Kanada tak podle Reuters v současnosti s otevřením hranic příliš nespěchá.

Podle statistik kanadských úřadů se například v srpnu snížil počet cest autem mezi Kanadou a USA o téměř 96 procent oproti normálu, cestujících v letadlech bylo méně o asi 98 procent.

Podle médií uvažuje prezident Trump již od konce listopadu o tom, že by uvolnil cestovní restrikce pro občany cizích zemí přijíždějících z Británie, Irska, Brazílie a 26 zemí schengenského prostoru, do nějž patří i ČR. Takový krok dříve doporučil i krizový štáb Bílého domu pro boj s koronavirem. Trump by si jej však mohl podle Reuters ještě rozmyslet vzhledem k výraznému nárůstu nových případů v Evropě v posledních týdnech. Problémem je podle některých amerických činitelů i to, že by v případě zrušení zákazu řada evropských zemí zřejmě neumožnila cestovat Američanům na jejich území.

Témata: USA | Mexiko | Kanada | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je budoucnost americké politiky? Politolog rozebral dopady Trumpovy…

17.01.2021 00:01 NÁZOR - Nejpozoruhodnější věcí na uplynulých bouřlivých týdnech v americké politice není…

Inaugurace v době pandemie. Jak bude Biden uveden do úřadu?

16.01.2021 14:12 Demokrat Joe Biden se ve středu ujme úřadu nejmocnějšího muže na světě při slavnostním ceremoniálu,…

Facebook zablokuje svolání akcí u Bílého domu v den inaugurace

16.01.2021 13:06 Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve…

V USA popravili muže za vraždu tří žen

16.01.2021 10:12 Ve Spojených státech dnes vykonali další federální popravu, už třináctou za éry prezidenta Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama