Australský úřad viní Google z poskytování zavádějících informací

Australská komise pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (ACCC) dnes obvinila americkou internetovou společnost Google, že poskytovala uživatelům zavádějící informace, aby je přiměla odsouhlasit využití jejich osobních údajů k cílené reklamě. Informovala o tom agentura Reuters.

Google, autor: Mitchell Luo
doporučujeme

Podle soudních dokumentů komise tvrdí, že Google řádně neinformoval uživatele o tom, že v roce 2016 začal spojovat osobní údaje z účtů u svých služeb s aktivitami uživatelů na jiných webových stránkách. Zkombinované údaje pak využíval k podpoře svých reklamních aktivit. "Tato změna znamenala pro Google spoustu peněz," uvedl předseda ACCC Rod Sims. "Tvrdíme, že toho dosáhli zavádějícím způsobem," dodal.

Změna podle komise umožnila společnosti Googlu spojit internetové aktivity milionů uživatelů s jejich jmény a identitami, což výrazně posílilo její pozici na trhu.

"Domníváme se, že Google poskytl australským uživatelům zavádějící informace o tom, co plánoval dělat s velkými objemy jejich osobních údajů, včetně internetových aktivit na stránkách, které nejsou spojené s Googlem," uvedl podle Reuters Sims.

Komise mimo jiné požaduje, aby firmě byla vyměřena pokuta. Společnost Google nicméně tvrdí, že změna byla dobrovolná a že souhlas od uživatelů žádala zřetelným a snadno pochopitelným způsobem. "Pokud uživatel nesouhlasil, žádnou změnu z hlediska našich produktů a služeb nepocítil," uvedl mluvčí firmy. Dodal, že podnik hodlá svůj postoj hájit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě byla zastřelena žena

27.02.2021 13:56 Barmská policie dnes použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří…

Austrálie se rozhodla zrušit zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX

26.02.2021 11:03 Aktualizováno Australský úřad pro bezpečnost civilní letecké dopravy se rozhodl, že zruší téměř dvouletý zákaz…

Jižní Korea začíná očkovat proti koronaviru, restrikce prodlouží

26.02.2021 08:38 Jižní Korea dnes zahajuje vakcinaci proti covidu-19. První dávky očkovacího preparátu od…

Mohla by vzniknout také severokorejská mutace koronaviru, obává se…

26.02.2021 00:01 NÁZOR – Navzdory konfrontaci mezi mezinárodním společenstvím a Severní Koreou ohledně jejího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama