Australský úřad viní Google z poskytování zavádějících informací

Australská komise pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (ACCC) dnes obvinila americkou internetovou společnost Google, že poskytovala uživatelům zavádějící informace, aby je přiměla odsouhlasit využití jejich osobních údajů k cílené reklamě. Informovala o tom agentura Reuters.

Google, autor: Mitchell Luo
doporučujeme

Podle soudních dokumentů komise tvrdí, že Google řádně neinformoval uživatele o tom, že v roce 2016 začal spojovat osobní údaje z účtů u svých služeb s aktivitami uživatelů na jiných webových stránkách. Zkombinované údaje pak využíval k podpoře svých reklamních aktivit. "Tato změna znamenala pro Google spoustu peněz," uvedl předseda ACCC Rod Sims. "Tvrdíme, že toho dosáhli zavádějícím způsobem," dodal.

Změna podle komise umožnila společnosti Googlu spojit internetové aktivity milionů uživatelů s jejich jmény a identitami, což výrazně posílilo její pozici na trhu.

"Domníváme se, že Google poskytl australským uživatelům zavádějící informace o tom, co plánoval dělat s velkými objemy jejich osobních údajů, včetně internetových aktivit na stránkách, které nejsou spojené s Googlem," uvedl podle Reuters Sims.

Komise mimo jiné požaduje, aby firmě byla vyměřena pokuta. Společnost Google nicméně tvrdí, že změna byla dobrovolná a že souhlas od uživatelů žádala zřetelným a snadno pochopitelným způsobem. "Pokud uživatel nesouhlasil, žádnou změnu z hlediska našich produktů a služeb nepocítil," uvedl mluvčí firmy. Dodal, že podnik hodlá svůj postoj hájit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie má pátým dnem přes 50 000 nově nakažených

03.08.2020 18:45 Koronavirus se v Indii za uplynulý den nově prokázal u 52.972 lidí, 771 dalších pacientů s covidem…

Přepadení věznice: V Afghánistánu pokračují boje s islamisty, řada mrtvých…

03.08.2020 16:18 Aktualizováno Útok Islámského státu (IS) na věznici ve městě Dželálábád na východě Afghánistánu a následný střet…

Melbourne dál zpřísňuje karanténu, nová opatření se dotknou stovek tisíc…

03.08.2020 14:27 Druhé největší australské město Melbourne, ve kterém již kvůli šíření koronaviru platí přísné…

Problém nepředstavují pouze Kimovy rakety, míní historik

03.08.2020 00:01 NÁZOR - Zatímco se Jižní Korea zabývá reakcí na stále sofistikovanější severokorejský raketový…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama