Čína odsoudila kanadského občana k trestu smrti, údajně vyráběl drogy

K trestu smrti za výrobu drog byl v Číně odsouzen kanadský občan Sü Wej-chung. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínský list Global Times.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Případ by mohl dále zvýšit napětí, které mezi oběma zeměmi panuje kvůli zadržování finanční ředitelky a zároveň dcery zakladatele čínské společnosti Huawei Technologies Meng Wan-čou v Kanadě. Již v loňském roce čínské soudy udělily za produkci drog absolutní trest dvěma kanadským občanům.

"Kanadský státní příslušník Sü Wej-chung byl odsouzen k trestu smrti," sdělil dnes na své internetové stránce soud v čínském městě Kuang-čou (Kanton).

V červnu Čína obvinila ze špionáže dva Kanaďany - Michaela Kovriga, který působil jako diplomat v Pekingu, a konzultanta se znalostí problematiky Severní Koreje Michaela Spavora.

Kovrig a Spavor byli zatčeni v roce 2018 krátce potom, co Kanada na žádost americké justice zatkla finanční ředitelku firmy Huawei Technologies Meng Wan-čou. USA ji viní z porušení amerických protiíránských sankcí a případ této Číňanky vyvolal bezprecedentní krizi mezi Ottawou a Pekingem.

Podle řady názorů bylo zadržení Kovriga a Spavora ze strany Číny odvetným krokem, což Čína popírá a klade důraz na to, že je právním státem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žháři dostali v Pákistánu trest smrti. Zapálili továrnu plnou dělníků, 250…

22.09.2020 14:26 V Pákistánu byli dnes odsouzeni k trestu smrti dva žháři, kteří mají na svědomí požár, při němž v…

Bývalý magnát nazval čínského prezidenta klaunem, dostal 18 let vězení

22.09.2020 11:17 K 18 letům vězení byl v Číně odsouzen někdejší vlivný realitní magnát Žen Č'-čchiang, který…

Čína terčem posměchu. Vojenské PR video využilo záběry z hollywoodských…

22.09.2020 08:23 Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z…

V Indii se zřítil třípatrový dům. Nejméně 13 mrtvých, lidé jsou uvězněni…

21.09.2020 16:57 Aktualizováno Nejméně 13 lidí přišlo v západní Indii o život, když se tam dnes brzy ráno zřítila třípatrová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama