Čtvrtina obyvatel Indie mohla chytit koronavirus, tvrdí analýza

Přibližně čtvrtina obyvatel Indie se již mohla nakazit koronavirem. Podle agentury Reuters to plyne z analýzy 270.000 testů na koronavirové protilátky provedených indickou soukromou laboratoří. Podle vládních údajů se přitom koronavirus v Indii, která má přes 1,3 miliardy obyvatel, zatím prokázal u 2,8 milionu lidí.

Indie, ilustrační foto
doporučujeme

Testy provedené laboratořemi společnosti Thyrocare v 600 indických městech v posledních sedmi týdnech prokázaly přítomnost protilátek na koronavirus u 26 procent lidí, což naznačuje, že tito pacienti se již s koronavirem setkali.

"Je to mnohem vyšší číslo, než jaké jsme čekali. Přítomnost protilátek byla rovnoměrně rozprostřená ve všech věkových skupinách včetně dětí," sdělil Reuters zakladatel a ředitel společnosti Thyrocare. Pokud bude tento trend pokračovat, do konce letošního roku by mohlo protilátky získat 40 procent indické populace.

Závěry, k nimž laboratoř dospěla, nejsou na pozadí dřívějších indických výzkumů šokující. Server BBC psal v červenci o vládní studii, v jejímž rámci byli zjištěny protilátky u 23,48 procenta náhodného vzorku obyvatel Dillí. Agentura Reuters připomíná jiný výzkum provedený v chudinské čtvrti v Bombaji, podle kterého se s koronavirem setkalo dokonce 57 procent jejích obyvatel.

Indie je co do počtu potvrzených případů koronavirové infekce třetí na světě po Spojených státech a Brazílii, počet úmrtí v zemi spoluzaviněných koronavirem se blíží 53.000. Indické úřady dnes ohlásily 64.000 nových případů a 1000 úmrtí pacientů s covidem-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland chce vyhlásit stav klimatické nouze

26.11.2020 08:17 Kabinet novozélandské premiérky Jacindy Ardernové se připravuje na vyhlášení stavu klimatické nouze…

Cyklon Nivar zasáhl východ Indie, desítky tisíc lidí byly evakuovány

26.11.2020 07:40 Na východoindické pobřeží dnes časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil…

Co s Afghánistánem? Zemi čekají roky destrukce, obává se vojenský historik

26.11.2020 00:01 NÁZOR - Dne 29. února podepsaly Spojené státy dohodu s Tálibánem, která má přinést mír Afghánistánu…

Česko je mezi státy, které se vyrovnávají s koronavirem nejhůře

25.11.2020 17:00 Česká republika je pátou nejhorší zemí v žebříčku odolnosti vůči koronaviru (Covid Resilience…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama