Jižní Korea ohlásila 144 nových případů nákazy koronavirem

Jižní Korea dnes ohlásila 144 nových případů nákazy koronavirem. Celkem se v této asijské zemi nakazilo 977 lidí, z nichž už deset onemocnění COVID-19, které koronavirus způsobuje, podlehlo, napsala s odvoláním na nejnovější údaje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Jižní Korea ohlásila 144 nových případů nákazy koronavirem
doporučujeme

Předchozí bilance za neděli, ohlášená v pondělí, činila 161 nových případů a dva mrtvé s celkovým počtem sedmi obětí. Země kvůli rostoucímu počtu lidí nakažených novým koronavirem zvýšila zdravotní pohotovost na nejvyšší stupeň. Zvýšená pohotovost vládě umožňuje vynucovat zákaz veřejných aktivit i dočasné uzavření škol.

Zhruba 68 procent případů nákazy v Jižní Koreji je spojeno s jedním kostelem ve městě Tegu, kde se scházejí členové náboženského hnutí Sinčchondži. Mezi členy hnutí infekci zřejmě roznesla 61letá žena označovaná za takzvanou superpřenašečku.

Náboženské hnutí oznámilo, že poskytne úřadům jména všech svých členů v Jižní Koreji, jejichž počet se odhaduje na 215.000. Vláda je všechny co nejdříve otestuje, sdělila podle agentury Reuters kancelář jihokorejského premiéra.

Hnutí Sinčchondži se inspiruje křesťanstvím, i když se od jeho učení zásadně odchyluje, a bývá považováno za sektu. "Je klíčové otestovat všechny členy tohoto náboženského hnutí, aby se zabránilo dalšímu šíření viru a aby se zmírnily obavy veřejnosti," uvedla premiérská kancelář.

V pondělí americký ministr zahraničí Mark Esper podle AP oznámil, že kvůli nákaze USA a Jižní Korea zvažují omezit společná vojenská cvičení. Esper je přesvědčen, že velitelé naleznou způsob, jak ochránit jednotky a jak zároveň zajistit plnou připravenost na obranu této asijské země.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 zamořuje Tokio. 143 nakažených za den, jde o nový rekord

05.04.2020 17:50 Aktualizováno V Tokiu se od soboty nakazilo koronavirem dalších 143 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší denní nárůst…

Austrálie: Nákaza covid-19 se šíří pomaleji, restrikce potrvají měsíce

05.04.2020 15:41 Aktualizováno Australské zdravotnické úřady vyjádřily opatrný optimismus nad zpomalením šíření koronaviru v zemi,…

Čína propustila známého obhájce lidských práv

05.04.2020 11:00 Známý čínský právník a obhájce lidských práv Wang Čchüan-čang byl po více než čtyřech letech…

Pytláci v Nepálu zneužívají krize způsobené koronavirem

05.04.2020 07:50 Pytláci v Nepálu podle tamních úřadů využívají krize vyvolané koronavirem. Agentura DPA informovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy