Městem Ghazní otřásla mohutná exploze, zahynulo přes 30 afghánských vojáků

Nejméně 31 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Terorismus
doporučujeme

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Bombové útoky se objevují v čase, kdy představitelé afghánské vlády jednají v Kataru poprvé osobně se zástupci radikálního hnutí Tálibán o ukončení desetileté války v zemi. Od září, kdy mírové rozhovory začaly, prudce vzrostla míra násilí a výrazně stoupl počet útoků Tálibánu na afghánské bezpečnostní složky. V sobotu přesto obě strany podle agentury DPA poprvé potvrdily pokrok v jednání.

Tento měsíc se objevily také smrtelné útoky, ke kterým se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Ten uvádí, že stojí i za útokem na kábulskou univerzitu, kde bylo zabito 22 lidí, většinou studentů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisk: V japonské vládě panuje shoda na nutnosti zrušit olympiádu. Zrušení…

22.01.2021 05:50 Japonská vláda došla v soukromých jednáních k závěru, že kvůli koronaviru bude nutné zrušit…

V Indii zasáhl požár továrnu největšího světového výrobce vakcín

21.01.2021 16:40 Nejméně pět lidských životů si dnes vyžádal mohutný požár v rozestavěné budově firmy Serum…

Peking zesílil opatření, počet nakažených roste

20.01.2021 09:27 Čínské hlavní město dnes oznámilo, že prověří všechny jednotlivce, kteří přijeli do Pekingu ze…

Zakladatel Alibaby Jack Ma se prý ukázal na veřejnosti

20.01.2021 09:00 Aktualizováno Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma se poprvé od loňského října ukázal na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama