Peking hlásí přes 100 nových případů koronaviru

Výkonný ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael J. Ryan dnes potvrdil, že v Pekingu bylo za poslední dva dny zaznamenáno více než 100 nových případů nemoci covid-19. Toto nové ohnisko je podle jeho slov nyní prověřováno.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) v Číně
doporučujeme

Pro WHO je situace v čínské metropoli - stejně jako každý nový související shluk případů nákazy - zdrojem znepokojení, dodal Ryan s tím, že Světová zdravotnická organizace vývoj bedlivě sleduje a bude o něm mezinárodní komunitu informovat.

Na pravidelné tiskové konferenci Ryan dodal, že WHO nabídla Pekingu další pomoc a podporu; podle toho, jak se bude stav vyvíjet, může organizace v zemi rozšířit svůj nynější tým.

Původ nového ohniska nákazy v Pekingu zatím podle WHO není jistý; hypotézu, že ji mohl způsobit dovoz nebo balení lososů je třeba ještě prověřit. Čínské státní deníky informovaly, že se koronavirus objevil na porcovacích deskách používaných na dovážené lososy na pekingském tržišti Sin-fa-ti.

Krom situace v Pekingu vyjádřil Ryan obavy také nad vývojem v Brazílii, která patří mezi několik zemí, kde stoupá počet případů nákazy. Znepokojivá je podle něj rovněž situace ve Střední Americe.

Pokud jde o uvolňující se mezinárodní leteckou dopravu, Ryan uvedl, že WHO bude během několika následujících dní vydávat podrobnější rozbory a doporučení pro veřejnost. Podle jeho slov není možné zajistit stoprocentně bezpečnou leteckou dopravu. Proto je "naprosto nutné" mít možnost vypátrat následně každého, kdo byl v konkrétním letadle.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřovatelka OSN nevěří ve stíhání saúdskoarabského prince

09.07.2020 19:33 Bez změny režimu v Saúdské Arábii je nepravděpodobné, že by se tamní korunní princ Muhammad bin…

Čína v nemilosti USA. Washington na ni uvalil sankce kvůli perzekuci Ujgurů

09.07.2020 19:18 Spojené státy uvalily sankce na čtyři čínské představitele, kteří jsou podle nich odpovědní za…

Austrálie prodlouží platnost víz obyvatelům Hongkongu

09.07.2020 17:40 Aktualizováno Austrálie kvůli spornému čínskému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong pozastavuje s tímto…

Čína hlásí devět nových případů koronaviru, Rusko má přes 707 tisíc…

09.07.2020 14:59 Aktualizováno Pevninská Čína ve středu zaznamenala devět nových případů nemoci covid-19, což je o dva více než o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy