Thajský král navrátil tituly a hodnosti své oficiální konkubíně

Thajský král Mahá Vatčirálongkón vrátil titul a vojenskou hodnost své oficiální konkubíně. Učinil tak necelý rok poté, co mladou pilotku a bývalou členku své ochranky Sinínat Vongvadžirapakdiovou veškerých poct zbavil.

král Mahá Vatčirálongkón (Thajsko)
doporučujeme

Palác tehdy krok zdůvodnil tím, že se králova družka "povyšovala na úroveň královny", napsal s odvoláním na thajská média server BBC.

Monarchovo rozhodnutí znamená, že "Sinínat Vongvadžirapakdiová není pošpiněná," oznámil list Royal Gazette. "Od této chvíle je to tak, jako by nikdy nebyla zbavena svých vojenských hodností nebo královských titulů," píše se v prohlášení.

Vongvadžirapakdiová se narodila v roce 1985 v severním Thajsku a než se s tehdejším dědicem trůnu setkala, pracovala jako zdravotní sestra. Později se stala členkou královské ochranky a na začátku roku 2019 byla jmenována generálmajorem.

Král ji do pozice své konkubíny uvedl na své narozeniny 28. července 2019 - jen dva měsíce poté, co pojal za manželku 41letou někdejší letušku a současnou královnu Sutchidu. Bylo to poprvé v moderní historii Thajska, kdy monarcha oficiálně přiznal, že udržuje mimomanželský vztah.

Mahá Vatčirálongkón se stal thajským králem v prosinci 2016, několik měsíců po smrti svého otce Pchúmipchona Adundéta, který strávil na trůnu 70 let a těšil se nesmírné úctě a oblibě. Oficiálně korunován byl minulý rok v květnu. Za svůj život získal pověst sukničkáře a výstřední osobnosti; před nástupem na trůn prý thajský panovník vystřídal stovky milenek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na pobřeží Tasmánie uvázly stovky kulohlavců, většina zahynula

23.09.2020 12:36 Většina ze zhruba 500 kulohlavců, kteří uvázli na západním pobřeží australského ostrova Tasmánie,…

Čínský prezident vyzval k solidaritě během pandemie covidu-19

22.09.2020 17:48 K solidaritě během pandemie covidu-19 dnes vyzval čínský prezident Si Ťin-pching v předem nahraném…

Žháři dostali v Pákistánu trest smrti. Zapálili továrnu plnou dělníků, 250…

22.09.2020 14:26 V Pákistánu byli dnes odsouzeni k trestu smrti dva žháři, kteří mají na svědomí požár, při němž v…

Bývalý magnát nazval čínského prezidenta klaunem, dostal 18 let vězení

22.09.2020 11:17 K 18 letům vězení byl v Číně odsouzen někdejší vlivný realitní magnát Žen Č'-čchiang, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama