Thajský král navrátil tituly a hodnosti své oficiální konkubíně

Thajský král Mahá Vatčirálongkón vrátil titul a vojenskou hodnost své oficiální konkubíně. Učinil tak necelý rok poté, co mladou pilotku a bývalou členku své ochranky Sinínat Vongvadžirapakdiovou veškerých poct zbavil.

král Mahá Vatčirálongkón (Thajsko)
doporučujeme

Palác tehdy krok zdůvodnil tím, že se králova družka "povyšovala na úroveň královny", napsal s odvoláním na thajská média server BBC.

Monarchovo rozhodnutí znamená, že "Sinínat Vongvadžirapakdiová není pošpiněná," oznámil list Royal Gazette. "Od této chvíle je to tak, jako by nikdy nebyla zbavena svých vojenských hodností nebo královských titulů," píše se v prohlášení.

Vongvadžirapakdiová se narodila v roce 1985 v severním Thajsku a než se s tehdejším dědicem trůnu setkala, pracovala jako zdravotní sestra. Později se stala členkou královské ochranky a na začátku roku 2019 byla jmenována generálmajorem.

Král ji do pozice své konkubíny uvedl na své narozeniny 28. července 2019 - jen dva měsíce poté, co pojal za manželku 41letou někdejší letušku a současnou královnu Sutchidu. Bylo to poprvé v moderní historii Thajska, kdy monarcha oficiálně přiznal, že udržuje mimomanželský vztah.

Mahá Vatčirálongkón se stal thajským králem v prosinci 2016, několik měsíců po smrti svého otce Pchúmipchona Adundéta, který strávil na trůnu 70 let a těšil se nesmírné úctě a oblibě. Oficiálně korunován byl minulý rok v květnu. Za svůj život získal pověst sukničkáře a výstřední osobnosti; před nástupem na trůn prý thajský panovník vystřídal stovky milenek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé očkovaní proti covidu-19 se mohou najíst levněji, nabízí dubajské…

25.01.2021 13:28 Tři dubajské restaurace nabízejí menu se slevou lidem, kteří prokážou, že se nechali naočkovat…

Roušky odhozené v přírodě mohou být nebezpečné pro zvířata, varují ochránci

25.01.2021 08:26 Jednorázové roušky pomáhají zachraňovat životy lidí, když je chrání před koronavirem. Mohou být ale…

Záchranáři v Číně vysvobodili polovinu ze zavalených horníků

24.01.2021 09:32 Záchranářům na východě Číny se dnes podařilo vysvobodit 11 horníků, které před dvěma týdny v dole…

Wu-chan rok po uzávěře. Život v epicentru pandemie se vrátil k normálu

23.01.2021 09:18 Čínský Wu-chan si dnes připomíná rok od chvíle, kdy úřady jedenáctimilionové město uzavřely kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama