V Asii přibyly stovky případů nákazy koronavirem, pozornost se obrací na Japonsko

Asie dnes ohlásila dalších několik stovek případů nákazy novým koronavirem. Kromě Číny, odkud se infekce šíří, přibývá nakažených lidí především v Jižní Koreji a v Japonsku. Jižní Korea je celosvětově druhou nejhůře postiženou zemí, mezi novými případy registrovanými v této zemi je i americký voják. Na Japonsko se soustřeďuje pozornost především v souvislosti s blížícími se letními olympijskými hrami, které by měla hostit metropole ostrovního státu Tokio.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tokio
doporučujeme

V pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, dosud podlehlo novému koronaviru 2715 lidí, za úterý se tak bilance zvýšila o 52 mrtvých. Všechny případy úterních úmrtí hlásí provincie Chu-pej, která je ohniskem nákazy. Celkem se v pevninské Číně dosud nakazilo 78.064 lidí, nově potvrzených případů je 406.

V Jižní Koreji stoupla bilance nakažených o 284 na celkových 1261 případů infekce. Mezi pozitivně testované přibyl také třiadvacetiletý americký voják sloužící na základě poblíž města Tegu, odkud je většina pacientů s koronavirem. Nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, se ve městě šíří především mezi členy náboženského hnutí Sinčchondži. Mrtvých Jižní Korea zaznamenala 11, včetně jednoho občana Mongolska.

Japonsko registruje šest obětí nákazy a více než 860 infikovaných, z nichž 691 pochází z lodi Diamond Princess kotvící u Jokohamy, kterou japonské úřady umístily do karantény. Nově nakažení přibyli v Japonsku především na severním ostrově Hokkaidó, odkud je i nejnovější, šestá oběť. Úřady tam proto vyzvaly k uzavření veřejných škol. Japonská vláda kvůli obavě z šíření koronaviru rovněž žádá zrušení či omezení sportovních a kulturních akcí v příštích dvou týdnech.

Důvodem k uzavření vzdělávacích institucí na Hokkaidu je skutečnost, že mezi nakaženými na severním japonském ostrově je množství studentů, učitelů a také řidič školního autobusu. Všech 1600 veřejných základních a nižších středních škol by mělo být uzavřeno od čtvrtka.

Postup Japonska v boji proti koronaviru podrobně sleduje celý svět kvůli blížícím se letním olympijským hrám, které 24. července začnou v Tokiu. Kvůli epidemii už pořadatelé odložili školení zhruba 80.000 dobrovolníků, podle člena Mezinárodního olympijského výboru mají však Japonci ještě tři měsíce čas, než bude potřeba zaujmout definitivní stanovisko a konání soutěží potvrdit nebo zrušit.

Dnes nicméně představitelé organizačního výboru uvedli, že by se omezení související s šířením koronaviru mohla dotknout štafety s olympijskou pochodní, která má začít 26. března ve Fukušimě. Olympijský oheň bude zapálen o dva týdny dříve ve starověké Olympii.

Další tři případy onemocnění COVID-19, které nový koronavirus způsobuje, dnes oznámilo Thajsko, informuje Reuters. Celkový počet nakažených tím vystoupal na 40. Podle thajského ministerstva zdravotnictví se dva z nově nakažených vrátili z dovolené na ostrově Hokkaidó a onemocněním nakazili třetího.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 zamořuje Tokio. 143 nakažených za den, jde o nový rekord

05.04.2020 17:50 Aktualizováno V Tokiu se od soboty nakazilo koronavirem dalších 143 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší denní nárůst…

Austrálie: Nákaza covid-19 se šíří pomaleji, restrikce potrvají měsíce

05.04.2020 15:41 Aktualizováno Australské zdravotnické úřady vyjádřily opatrný optimismus nad zpomalením šíření koronaviru v zemi,…

Čína propustila známého obhájce lidských práv

05.04.2020 11:00 Známý čínský právník a obhájce lidských práv Wang Čchüan-čang byl po více než čtyřech letech…

Pytláci v Nepálu zneužívají krize způsobené koronavirem

05.04.2020 07:50 Pytláci v Nepálu podle tamních úřadů využívají krize vyvolané koronavirem. Agentura DPA informovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy