Asad pověřil sestavením syrské vlády úřadujícího premiéra Arnúse

Syrský prezident Bašár Asad pověřil někdejšího ministra veřejných prací Husajna Arnúse sestavením nové vlády po červencových volbách. Oznámila to dnes s odkazem na Asadův úřad agentura Reuters.

Bašár Háfiz al-Asad
doporučujeme

Asad už před volbami v červnu nečekaně odvolal z postu předsedy vlády Imáda Chámise a Arnúse určil jeho dočasným nástupcem do voleb, které se konaly 19. července.

Arnús se narodil v severozápadní provincii Idlib a za své kariéry byl kromě jiného guvernérem provincie Dajr az-Zaur na východě země.

Damašek k Chámisově červnovému odvolání neposkytl informace, bylo ale spojováno s hlubokou ekonomickou krizí, rekordním propadem syrské měny a zhoršující se životní úrovní obyčejných Syřanů. Vláda ekonomické potíže svaluje na západní sankce a nově zavedené sankce americké.

Červencové volby vyhrála podle předpokladů vládní Socialistická strana arabské obrody (Baas), která spolu se spojenci obsadila 177 z 250 parlamentních křesel. Volby se konaly na asi 70 procentech syrského území, které má už Asadova vláda zpět pod kontrolou. Občanská válka, jež trvá od roku 2011, má ale na svědomí téměř 400.000 lidských životů. Sýrie bez ohledu na ni pořádá volby každé čtyři roky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palestinský prezident Abbás vyzval k novému mírovému procesu

25.09.2020 18:41 Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás dnes v projevu v rámci všeobecné rozpravy na 75.…

Izrael zpřísnil protikoronavirová opatření, Netanjahu čelí kritice

25.09.2020 17:25 V Izreli dnes hodinu po poledni místního času začala platit přísná uzávěra omezující pohyb občanů…

Turecko vydalo zatykač na 83 prokurdských aktivistů, kvůli protestům v…

25.09.2020 17:16 Aktualizováno Turecké úřady vydaly zatykač na více než 80 prokurdských aktivistů, kteří se před šesti lety…

Palestinci budou volit parlament a prezidenta do půl roku. Hamás a Fatah…

24.09.2020 15:36 Palestinské strany Hamás a Fatah se dohodly, že se na palestinských územích budou konat volby do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama