Izraelský soud vynesl další rozsudek v kauze vraždy Palestinců

Mladíka, který se jako nezletilý před pěti lety podílel na plánování žhářského útoku, při němž zahynulo palestinské batole a jeho rodiče, dnes soud v Izraeli poslal do vězení na tři a půl roku. Informoval o tom zpravodajský web The Times of Israel.

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle webu The Jerusalem Post bude mladíkovi do trestu započten čas, který strávil ve vazbě, takže mu za mřížemi zbývá jen deset měsíců. Hlavní útočník, kterým byl radikální židovský osadník Amiram ben Uliel, dostal v pondělí trojnásobné doživotní vězení.

Jméno dnes odsouzeného komplice nebylo zveřejněno, jelikož byl v době útoku nezletilý. Loni v květnu se přiznal, že se podílel na plánování útoku, avšak ve sjednaný čas k domu nepřišel. Podle The Jerusalem Post panují spekulace, že zaspal.

V rozsudku stojí, že Ben Uliel s mladším komplicem naplánoval útok na Palestince v odvetě za zabití izraelského civilisty Malachyho Rosenfelda. Mladší komplic ve sjednaný čas v červenci 2015 nedorazil a Ben Uliel pak žhářský útok spáchal sám. Prokuratura soud žádala, aby trest nepřesahoval pět a půl roku za mřížemi.

Žhářský útok v palestinské vesnici Kfar Duma patří k nejbrutálnějším aktům židovského teroru v uplynulých letech, píše The Times of Israel. V zapáleném domě tehdy uhořel teprve osmnáctiměsíční palestinský chlapec Alí Dauábší. Jeho matka Rihám a otec Saad později podlehli zraněním. Jako jediný přežil Alíův čtyřletý bratr Ahmad.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S pompézními svatbami je konec. Epidemie utnula kontroverzní tradici v…

19.09.2020 14:15 Ve slavnostním účesu a nalíčení je Ayse Kelesová nádhernou nevěstou. Je ráda, že se jí podařilo…

Armáda našla v bejrútském přístavu 1,3 tuny zábavní pyrotechniky

19.09.2020 13:32 Libanonská armáda našla při prohledávání zničeného bejrútského přístavu 1,3 tuny zábavní…

Německo, Francie a Británie napsaly OSN. Nehodlají obnovit sankce proti…

19.09.2020 07:37 Německo, Francie a Británie v pátek společně vzkázaly Radě bezpečnosti OSN, že sankční režim…

Izrael má od začátku epidemie druhou uzávěru

18.09.2020 16:39 Aktualizováno Izrael ode dneška zavádí celoplošnou uzávěru ve snaze omezit šíření koronaviru. Platit bude do 11.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama