Rivlin vyzval na recepci fóra o holocaustu k boji proti antisemitismu

Izraelský prezident Reuven Rivlin na dnešní recepci, již uspořádal ve své rezidenci v Jeruzalémě, vyzval světové státníky, aby se spojili v boji proti antisemitismu. Slavnostní večeři Rivlin pořádá pro nejvyšší politiky zhruba pěti desítek států, kteří přijeli na Světové fórum o holokaustu, pořádané u příležitost 75. výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Slavnostní shromáždění se bude konat ve čtvrtek v jeruzalémském památníku obětí holokaustu Jad vašem.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Reuven Rivlin
doporučujeme

Rivlin vyzval pozvané hosty, mezi nimiž je i český premiér Andrej Babiš, aby se spojili proti rasismu a antisemitismu a k ochraně demokracie a jejích hodnot. "To je hlavní úkol, to je naše úloha, to je naše volba," řekl.

Dodal, že dnešní večer je věnován připomínce holokaustu a druhé světové války. "Zítra (ve čtvrtek) se shromáždíme v Jad vašemu, abychom slíbili: už nikdy víc... Historický výzkum bude ponechán na historicích, rolí politiků, nás všech, je utvářet budoucnost. Nechme historii odborníkům," řekl Rivlin. Podle izraelských novinářů tím narážel na rusko-polský spor o válečné události a o roli Polska v nich. Ruský prezident Vladimir Putin v prosinci popuzeně reagoval na kritiku paktu mezi Sovětským svazem a nacistickým Německem z roku 1939, kterou předtím vyjádřil Evropský parlament, a obvinil Polsko z podílu na vypuknutí druhé světové války.

Do Rivlinovy rezidence bylo pozváno 250 hostů a k jejich obsluze vyčleněno 200 číšníků a členů personálu. Z kapacitních důvodů byli státníci vyzváni, aby si přivedli jenom jednoho hosta. Většinou volba padla na poradce nebo šéfy úřadů, nikoli na partnery. Všichni ostatní hosté byli obslouženi ve stanu mimo rezidenci a další stan byl postaven pro členy ochranek.

V hlavním sále hosté zasedli kolem stolu ve tvaru písmene U. Kromě Rivlina byli na recepci i premiér Benjamin Netanjahu, vůdce politického uskupení Modrá a bílá Benny Ganc a další vysocí zástupci Izraele.

Za účastníky promluví španělský král Felipe VI. a čeká se projev historika Jehudy Bauera, který má hovořit na téma antisemitismu a holokaustu.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jako španělská chřipka? Expert varuje před šíření koronaviru na Blízkém…

29.02.2020 00:01 NÁZOR - Vypadalo to jako černá satira, ale naneštěstí nešlo o vtip, konstatuje Michael Rubin v…

Stovky uprchlíků jsou na hranici s Řeckem. Turecko už je zastavovat nebude

28.02.2020 22:19 Aktualizováno Po zveřejnění zpráv o tom, že Turecko otevírá pro migranty hranice s Evropskou unií, se u řeky…

V Íránu podle BBC zemřelo 210 lidí s koronavirem, vláda tvrdí 34

28.02.2020 20:55 V Íránu zemřelo už nejméně 210 lidí infikovaných novým koronavirem, který se od koncem loňského…

V Pákistánu se srazil vlak s autobusem, nejméně 30 mrtvých

28.02.2020 20:21 Nejméně 30 lidí včetně žen a dětí zahynulo a dalších 11 osob utrpělo zranění, když na nechráněném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama