27 pokusů o vraždu. V Německu dopadli přívržence IS, útočil na turecké podniky

Obvinění z 27 pokusů o vraždu čelí 25letý Němec, který v bavorské obci Waldkraiburg od poloviny dubna zaútočil na čtveřici tureckých podniků. Policie ho s desítkou funkčních trubkových bomb a 20 kilogramy chemických látek zadržela v pátek. O případu informovala v neděli.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Muž, který má sám turecké rodiče, podle svého přiznání útočil z nenávisti k Turkům. Označuje se za přívržence teroristické organizace Islámský stát (IS).

"Podařilo se zabránit dalším zlým činům," uvedl vyšetřující státní zástupce Georg Freutsmiedl. Tomu nasvědčují nejen slova obviněného o dalších chystaných útocích, ale také nález dalších celkem 13 trubkových bomb, jiných výbušnin, deseti kilogramů chemikálií a střelné zbraně v jeho bytě a garáži.

Policie muže zadržela náhodou v pátek večer v obci Mühldorf am Inn, která leží asi čtvrthodinu cesty autem od 28tisícového Waldkraiburgu. Kontrolovala ho proto, že u sebe předtím neměl při cestě vlakem platnou jízdenku. Poté, co objevila výbušniny, bylo celé nádraží uzavřeno a na místo dorazily speciální jednotky.

Při následném výslechu se muž přiznal ke čtveřici útoků na turecké podniky mezi 16. dubnem a 6. květnem. Při trojici z nich rozbil kameny výlohy u kadeřnictví, pizzerie a občerstvení s kebabem. Při nejhorším způsobil 27. dubna požár v obchodě s potravinami, při němž bylo zraněno šest lidí. Celkem 27 osob, které se v budově nacházely, evakuovali hasiči. Škody na majetku se vyšplhaly na několik milionů eur.

Muž, který má podle členů své rodiny extremistické náboženské názory, je nyní ve vazbě. Vyšetřovatelé ale mají za to, že s IS žádné přímé kontakty neměl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU finišuje jednání o podmínkách rozdělování zemědělských dotací

20.10.2020 21:16 Několikaletá komplikovaná vyjednávání o podmínkách, za nichž si členské státy Evropské unie rozdělí…

Další dezinformace padla. První vlna covidu zvýšila počet mrtvých

20.10.2020 20:48 Země Evropské unie zaregistrovaly od března do konce června bezmála o 170.000 více mrtvých, než…

Papež František se poprvé objevil na veřejnosti s rouškou

20.10.2020 20:22 Papež František dnes poprvé vystoupil na veřejnosti s nasazenou rouškou. Stalo se tak při setkání s…

Španělsko zavírá další města, v karanténě bude region Navarra. Tvrdé…

20.10.2020 17:06 Aktualizováno Vedení severošpanělského regionu Navarra kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem od čtvrtka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama