27 pokusů o vraždu. V Německu dopadli přívržence IS, útočil na turecké podniky

Obvinění z 27 pokusů o vraždu čelí 25letý Němec, který v bavorské obci Waldkraiburg od poloviny dubna zaútočil na čtveřici tureckých podniků. Policie ho s desítkou funkčních trubkových bomb a 20 kilogramy chemických látek zadržela v pátek. O případu informovala v neděli.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Muž, který má sám turecké rodiče, podle svého přiznání útočil z nenávisti k Turkům. Označuje se za přívržence teroristické organizace Islámský stát (IS).

"Podařilo se zabránit dalším zlým činům," uvedl vyšetřující státní zástupce Georg Freutsmiedl. Tomu nasvědčují nejen slova obviněného o dalších chystaných útocích, ale také nález dalších celkem 13 trubkových bomb, jiných výbušnin, deseti kilogramů chemikálií a střelné zbraně v jeho bytě a garáži.

Policie muže zadržela náhodou v pátek večer v obci Mühldorf am Inn, která leží asi čtvrthodinu cesty autem od 28tisícového Waldkraiburgu. Kontrolovala ho proto, že u sebe předtím neměl při cestě vlakem platnou jízdenku. Poté, co objevila výbušniny, bylo celé nádraží uzavřeno a na místo dorazily speciální jednotky.

Při následném výslechu se muž přiznal ke čtveřici útoků na turecké podniky mezi 16. dubnem a 6. květnem. Při trojici z nich rozbil kameny výlohy u kadeřnictví, pizzerie a občerstvení s kebabem. Při nejhorším způsobil 27. dubna požár v obchodě s potravinami, při němž bylo zraněno šest lidí. Celkem 27 osob, které se v budově nacházely, evakuovali hasiči. Škody na majetku se vyšplhaly na několik milionů eur.

Muž, který má podle členů své rodiny extremistické náboženské názory, je nyní ve vazbě. Vyšetřovatelé ale mají za to, že s IS žádné přímé kontakty neměl.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko prodloužilo nouzový stav až do 21. června

03.06.2020 20:45 Španělská poslanecká sněmovna dnes pošesté a zřejmě naposled prodloužila nouzový stav vyhlášený…

Francie hlásí dalších 81 úmrtí s koronavirem, je to méně než v úterý

03.06.2020 20:41 Ve Francii za posledních 24 hodin zemřelo po nákaze koronavirem 81 lidí. Jedná se o pokles ve…

Německo nepřímo odmítlo Trumpův návrh na změnu formátu G7

03.06.2020 19:15 Aktualizováno Německý ministr zahraničí Heiko Mass si není jist, zda je vhodná doba na změnu formátu skupiny zemí…

Itálie opět hlásí méně než 100 úmrtí s koronavirem za den

03.06.2020 18:46 Itálie dnes čtvrtým dnem v řadě ohlásila méně než 100 nových úmrtí spojených s nemocí covid-19. Té…

Související:

Právě se děje

Další zprávy