Bulharsko čelí další vlně koronaviru, lidé opět musí povinně nosit roušky

Bulharsko dnes občanům znovu nařídilo nosit roušky ve všech vnitřních veřejných prostorách. Balkánská země tak učinila poté, co zaznamenala rekordní týdenní nárůst počtu nových případů koronavirové nákazy. Informovala o tom agentura Reuters.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Vyhláška ministra zdravotnictví Kirila Ananieva přichází jen deset dní poté, co úřad povinnost nošení roušek v uzavřených prostorách zrušil. Výjimku tvořila pouze veřejná doprava, lékárny a zdravotnická zařízení, kde byla tato ochranná pomůcka povinná i doposud.

"Jediný důvod, proč jsme tak učinili, je ochrana zdraví a životů bulharských občanů," řekl Ananiev s tím, že lidé by roušky měli nosit do obchodů, na sportovní utkání, do kin a divadel. Platí rovněž pravidlo společenského odstupu nejméně 1,5 metru.

Stát na pobřeží Černého moře s bezmála sedmi miliony obyvatel znovuotevřel restaurace, kavárny a na většině míst zrušil doporučení lidem zůstávat doma. V posledním týdnu však v zemi přibylo 606 případů infekce, což je nejvyšší nárůst od začátku epidemie. Bulharsko zaznamenalo dosud 3905 nakažených, 199 lidí s nemocí covid-19 zemřelo.

"Je toto druhá vlna, nebo jen nárůst případů?" položil si na tiskové konferenci otázku šéf státní zdravotní inspekce Angel Kunčev. "Spíše se kloním k názoru, že je to ten druhý případ - s ohledem na to, že lidé si začali myslet, že je po všem," dodal podle serveru Novinite.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 00:01 NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Conteho italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 19:14 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho…

Růst počtu nakažených je ve Švédsku nejnižší od května

07.07.2020 18:31 Denní přírůstek počtu nakažených infekčním onemocněním covid-19 ve Švédsku klesl na nejnižší úroveň…

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy