Bulharsko má nárůst nakažených koronavirem, přesto uvolní restrikce

Navzdory nárůstu nových případů koronaviru Bulharsko uvolní opatření zavedená proti šíření koronaviru. Od pondělka už Bulhaři nebudou muset mít roušky ve vnitřních prostorách, jako jsou obchody, ale až do konce června je musí nosit v prostředcích hromadné dopravy, v lékárnách a zdravotnických zařízeních.

Bulharsko, ilustrační foto
doporučujeme

Od pondělka obnoví provoz diskotéky, noční kluby a bary. Uvnitř je možné pořádat sešlosti a sportovní aktivity s účastí do deseti lidí.

V týdnu od 8. do 14. června ale země zaznamenala 555 nových případů nákazy, což je od začátku epidemie týdenní rekord. Člen krizového štábu Angel Kunčev, jehož dnes citovala agentura DPA, řekl, že Bulharsko pravděpodobně zažívá druhou vlnu epidemie. Dohromady má sedmimilionová země 3266 nakažených a 172 mrtvých.

Součástí uvolňování je rušení cestovních omezení. Bulharsko počínaje pondělkem ruší povinnost karantény pro lidi přijíždějící z Itálie, Španělska, Malty, Irska a Nizozemska. Občané ostatních zemí schengenského prostoru do karantény v Bulharsku nemusí už od 1. června.

Čtrnáctidenní karanténu bude ale Bulharsko nadále požadovat od lidí přijíždějících ze zemí považovaných za rizikové - Švédska, Británie, Belgie a Portugalska. Turistická sezona má začít 1. července, ale zatím není jasné, v jakém režimu budou hotely pracovat.

Bulharská vláda vyhlásila stav nouzové epidemické situace v květnu s tím, že bude platit do 14. června.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na lodi se 180 uprchlíky panuje napětí, několik z nich se pokusilo o…

04.07.2020 22:00 Aktualizováno Šest ze 180 uprchlíků na záchranné lodi Ocean Viking se pokusilo o sebevraždu. Na plavidle, jemuž…

Tygřice v curyšské zoo zabila ošetřovatelku

04.07.2020 21:54 Tygřice v curyšské zoologické zahradě dnes zabila jednu z ošetřovatelek. Informovala o tom zoo.

Pravicová opozice v Itálii vyšla do ulic. Demonstrovala za předčasné volby

04.07.2020 16:53 Představitelé italské pravicové opozice včetně lídra krajně pravicové strany Liga Mattea Salviniho…

Německo se asi snaží ovlivnit volbu prezidenta Polska, naznačuje Duda

04.07.2020 13:44 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda naznačil, že se Německo snaží ovlivnit výběr hlavy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy