Bulharsko potvrdilo dva první případy koronaviru

Bulharsko ohlásilo první dva případy nákazy novým koronavirem, uvedla dnes agentura TASS s odvoláním na místní média. O potvrzených případech informoval náčelník operativního štábu pro boj s šířením koronaviru při bulharské vládě Vencislav Matafčijski.

Přidejte svůj názor

Bulharsko, ilustrační foto
doporučujeme

Jde o sedmadvacetiletého muže z okolí Plevenu na severu Bulharska a pětasedmdesátiletou ženu z Gabrova v centrální části země. "Nemají typický profil: nebyli v zahraničí, ani nebyli v kontaktu s lidmi, kteří do ciziny cestovali. Chybí nám tedy pacient nula (od kterého se nakazili)," uvedl profesor Matafčijski podle agentury AFP. Testy nyní postupují lidé, kteří s infikovanými přišli do styku.

Bulharsko už v pátek ohlásilo, že do 11. března zavírá školy. Nikoliv kvůli koronaviru, ale kvůli epidemii chřipky, vyžadující mimořádná sanitární opatření.

Mezi 24. únorem a 1. březnem zaznamenali lékaři v zemi více než 5000 případů chřipky, hlavně mezi dětmi a mládeží. K dalším opatřením patří zrušení všech naplánovaných operací, zrušení amatérských utkání ve fotbale či hraní profesionálních zápasů v kopané s vyloučením publika. Těhotným ženám lékaři doporučili raději nenavštěvovat nemocnice, s výjimkou naléhavých případů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zahraničí se píše o naštvaných Češích: Musí nosit roušky, ale vláda jim…

31.03.2020 22:03 Aktualizováno Česká republika je po čase opět středem pozornosti zahraničních médií. Internetová verze deníku The…

Ve Francii rekordně vzrostl počet obětí koronaviru, za den zemřelo téměř…

31.03.2020 20:26 Ve francouzských nemocnicích za posledních 24 hodin na nemoc COVID-19 zemřelo 499 lidí. To je zatím…

Monacký kníže Albert II. se zbavil koronaviru a opustil karanténu

31.03.2020 20:07 Monacký kníže Albert II. se zbavil koronaviru a mohl opustit karanténu. S odvoláním na prohlášení…

Slovensko má nejspíš první úmrtí na koronavirus

31.03.2020 19:37 Slovensko má s největší pravděpodobností první případ úmrtí na nemoc COVID-19, kterou způsobuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama