Bulharsko potvrdilo dva první případy koronaviru

Bulharsko ohlásilo první dva případy nákazy novým koronavirem, uvedla dnes agentura TASS s odvoláním na místní média. O potvrzených případech informoval náčelník operativního štábu pro boj s šířením koronaviru při bulharské vládě Vencislav Matafčijski.

Bulharsko, ilustrační foto
doporučujeme

Jde o sedmadvacetiletého muže z okolí Plevenu na severu Bulharska a pětasedmdesátiletou ženu z Gabrova v centrální části země. "Nemají typický profil: nebyli v zahraničí, ani nebyli v kontaktu s lidmi, kteří do ciziny cestovali. Chybí nám tedy pacient nula (od kterého se nakazili)," uvedl profesor Matafčijski podle agentury AFP. Testy nyní postupují lidé, kteří s infikovanými přišli do styku.

Bulharsko už v pátek ohlásilo, že do 11. března zavírá školy. Nikoliv kvůli koronaviru, ale kvůli epidemii chřipky, vyžadující mimořádná sanitární opatření.

Mezi 24. únorem a 1. březnem zaznamenali lékaři v zemi více než 5000 případů chřipky, hlavně mezi dětmi a mládeží. K dalším opatřením patří zrušení všech naplánovaných operací, zrušení amatérských utkání ve fotbale či hraní profesionálních zápasů v kopané s vyloučením publika. Těhotným ženám lékaři doporučili raději nenavštěvovat nemocnice, s výjimkou naléhavých případů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník v německém Frankfurtu nožem zranil několik lidí

26.01.2021 22:06 Aktualizováno V úterý dopoledne došlo v německém Frankfurtu nad Mohanem k útoku, při kterém bylo zraněno několik…

V pondělí téměř 7000 nakažených. Skóre PES kleslo

26.01.2021 21:52 Aktualizováno Denní počet nových případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál klesá. V pondělí jich…

Cestou z krize je vakcína proti koronaviru, řekla Merkelová

26.01.2021 18:40 Jedinou cestou z nynější krize je vakcína proti covidu-19, zásadní je přitom spolupráce na její…

Čech v Německu čelí obžalobě za to, že větvemi ohrožoval dopravu

26.01.2021 18:33 Až 15 let za mřížemi hrozí v Německu Čechovi, který podle vyšetřovatelů několik roků dával na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama