Čtvrtý stát změnil přístup k Česku. Kypr vyžaduje po turistech test na covid

Kyperské ministerstvo zdravotnictví na základě rozsahu epidemie covidu-19 v jednotlivých zemích zveřejnilo revidovanou kategorizaci států, z níž plynou podmínky, za kterých bude možné na ostrov přicestovat.

Kypr, ilustrační foto
doporučujeme

Česká republika byla z kategorie A, což jsou země, odkud cestující po příletu na Kypr nemusí předkládat negativní test na koronavirus, přeřazena do kategorie B. U cestujících z těchto zemí Kypr vyžaduje maximálně tři dny starý negativní test. V kategorii A naopak zůstává Slovensko. Nová pravidla vejdou v platnost 6. července, informoval web in-cyprus.

Na kyperském seznamu A jsou Rakousko, Německo, Dánsko, Řecko, Estonsko, Irsko, Lotyšsko, Litva, Malta, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko , Finsko, Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Austrálie, Japonsko, Kanada, Nový Zéland a Jižní Korea.

Lidé, kteří přicestují ze zemí kategorie B, kde je stále podle ministerstva relativně nízké riziko, ale důvod k větší opatrnosti, musí nejpozději 72 hodin před odletem na Kypr podstoupit test na koronavirus a doložit jeho negativní výsledek. Podmínkou rovněž je, že test bude z certifikované laboratoře.

Kromě Česka jsou do kategorie B zařazeny Belgie, Bulharsko, Francie, Španělsko, Itálie, Chorvatsko, Lucembursko, Nizozemsko, Rumunsko, Andorra, Monako, Vatikán, San Marino, Gruzie, Uruguay a Srbsko. Nově by od 1. srpna měla na tomto seznamu být i Británie, pokud se bude epidemiologická situace v zemi vyvíjet dobrým směrem.

Naopak Izrael, který zaznamenal nový nárůst nakažených, byl z kategorie B nově přeřazen do kategorie C. Ze zemí v této třetí kategorii mohou na Kypr zamířit pouze Kypřané a lidé s trvalým pobytem na ostrově. Musí přitom podstoupit karanténu a testy na koronavirus.

Všichni cestující bez ohledu na kategorii musí před odletem vyplnit dotazník online na Cyprus Flight Pass.

Kromě toho kyperské ministerstvo zdravotnictví také uvedlo, že z důvodů ochrany veřejného zdraví a sledování epidemiologické situace budou cestující, kteří přijíždějí na Kypr, testováni i náhodně. Kategorizace zemí bude pravidelně aktualizována v závislosti na vývoji epidemie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí do…

01.03.2021 21:51 Aktualizováno Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Kurzova vláda se s hejtmany domluvila na uvolňování restrikcí v Rakousku

01.03.2021 21:32 Rakouská vláda se přes dál stoupající počet lidí nakažených koronavirem dnes dohodla se zemskými…

Slovensko získalo ruskou vakcínu Sputnik V, potvrdil premiér

01.03.2021 19:28 Aktualizováno Slovensko získalo ruskou vakcínu Sputnik V proti koronaviru. První zásilku z objednaných celkově…

Sarkozy je vinen z korupce. Jde do vězení

01.03.2021 18:52 Aktualizováno Pařížský soud dnes uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama