Lidé v Cannes zpanikařili kvůli zvěstem o střelci, 43 se zranilo

Desítky lidí v noci na dnešek utrpěly zranění v centru jihofrancouzského města Cannes, když mezi nimi vypukla panika kvůli údajné střelbě. Během chvíle se daly na útěk stovky lidí a někteří z nich si při pádech poranili nohy nebo podřeli jiné části těla. Nebezpečí jim ale podle všeho nehrozilo, úřady žádný střelecký útok neodhalily a varovaly před šířením dezinformací.

Cannes
doporučujeme

Epicentrem davové psychózy byla ulice Félixe Faurea ležící nedaleko kongresového centra, které pravidelně hostí prestižní filmový festival. Lidé začali z místa utíkat těsně před půlnocí, přičemž podle prefektury regionu Alpes-Maritimes se na sociálních sítích objevilo vícero příspěvků o probíhající střelbě.

Policie se však domnívá, že žádný výstřel nezazněl a že paniku odstartoval hlasitý spor před jednou z restaurací. "Podle informací shromážděných pořádkovými složkami nepadl v Cannes žádný výstřel ani se tam nezabarikádoval šílenec, nýbrž šlo o případ kolektivního šílenství poté, co někdo vykřikl 'střílí se'," napsal na twitteru starosta David Lisnard.

Při chaosu v ulicích se podle prefektury zranilo 43 lidí, kteří byli následně ošetřeni v nedaleké nemocnici. Francouzská média informují také o nemalých škodách na vybavení některých restaurací. "Muselo to být 500 nebo 1000 lidí, kteří utíkali na všechny strany a převraceli vše, co měli v cestě," řekl šéf jednoho z podniků Patrick Foppiani.

Podle vůdce místních policejních odborů Laurenta Martina de Frémonta je psychóza pochopitelná vzhledem k tomu, že metropoli Alpes-Maritimes, tedy město Nice, před čtyřmi lety zasáhl teroristický útok, který si vyžádal 87 mrtvých.

Vedení departementu dnes zdůraznilo, že lidé by se při nepřehledných událostech měli ze všeho nejdříve snažit dohledat informace z oficiálních kanálů. "Prefekt Alpes-Maritimes připomíná každému, jak je významné nešířit falešné informace a fámy na sociálních sítích, což výrazně přispělo k tomuto panickému davovému chování," uvádí dále prohlášení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Francie potřetí za týden hlásí přes 13 000 nově nakažených

23.09.2020 21:59 Francie potřetí během šesti dnů eviduje více než 13.000 nových případů nákazy koronavirem během 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama