Migrant unesl a týral mladou Češku. Prošla si peklem, politici jsou na nohou

Teprve třiadvacetiletá Češka má za sebou hrůzný zážitek. Před rokem se na Facebooku seznámila s žadatelem o azyl z Nigérie. Ten ji přesvědčil k příjezdu do Itálie, kde chtěl získat občanství. Dívku ale po příjezdu uvěznil a opakovaně zneužíval.

Přidejte svůj názor 86 komentářů

Peter Chiebuka
doporučujeme

O případu, který bedlivě sleduje celá Itálie, informoval deník Corriere Del Veneto. Ten uvedl, že šestadvacetiletý muž vystupující pod jménem Peter Chiebuka se s dívkou seznámil před rokem na Facebooku.

Po několika měsících vzájemné komunikace Češku přesvědčil k příjezdu do Itálie. Nasliboval jí luxusní vozy, značkové oblečení, drahé šperky a život v luxusu. Jak se ale později ukázalo, ve skutečnosti je Peter chudý žije jen z dávek.

Češka ale jeho slibům uvěřila a do Itálie přijela. Osobní setkání se ale záhy změnilo v noční můru. Muž začal být agresivní a dívce vyhrožoval násilím. Okradl ji, uvěznil ji v bytě, kde přebýval spolu s dalšími migranty, mlátil ji a opakovaně sexuálně zneužíval.

"Myslela jsme, že k sobě něco cítíme. Jediné, co ho zajímalo, bylo, abych se ho hned dotýkala. Myslela jsem si, že mě miluje, ale stala se z toho noční můra. Bála jsem se, že se mi nikdy nepodaří odejít," popsala italským médiím.

Dívce se nakonec povedlo prostřednictvím telefonu požádat o pomoc kamaráda, který okamžitě zalarmoval místní policii. Ta Nigerijce zatkla a Češka skončila v nemocnici.

V bytě bydleli další dva žadatelé o azyl, kteří se podle Češky ale do hrůzného pekla nijak nezapojili. Přesto i je policie stíhá, protože věděli, co se v pokoji odehrává. Žena je navíc prosila o pomoc, které se od nich nedočkala.

Sám aktér celého případu čelí obvinění ze znásilnění, únosu a loupeže. Nigerijec se ale brání tím, že Češka vše podstupovala dobrovolně. Tomu ale nevěří ani politici, které případ šokoval.

Někteří z nich nyní tvrdí, že tento případ je jasným důkazem, že mezi uprchlíky jsou násilníci, a chtějí jednat. "Zjistím, proč tyto žadatele o azyl nikdo neprověřil," uvedl politik Paolo Grimoldi.

Loading...
Vstupte do diskuze (86)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boris Johnson promluvil o Harrym a Meghan. Poslal jim vzkaz

19.01.2020 18:11 Britský premiér Boris Johnson dnes po sobotním oznámení Buckinghamského paláce, že princ Harry a…

V Berlíně začala konference o Libyi, dorazil Putin i Marcron

19.01.2020 16:45 V Berlíně začíná mezinárodní konference o Libyi, jejímž cílem je dosažení trvalého příměří v boji…

Britská vláda zvažuje přesun Sněmovny lordů do Yorku

19.01.2020 15:38 Britská vláda zvažuje, že přestěhuje Sněmovnu lordů z Westminsterského paláce v Londýně do Yorku na…

Čínský velvyslanec šel na kobereček. Švédsku vadí výhrůžky

18.01.2020 19:52 Švédské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo čínského velvyslance kvůli jeho televiznímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama