Nákladní loď pomohla zachránit v Egejském moři 151 uprchlíků

Nákladní loď vzala v noci v Egejském lodi na palubu 151 uprchlíků z jachty, která se dostala do potíží. Oznámila to dnes řecká pobřežní stráž, podle níž záchranná operace začala v úterý večer u ostrova Amorgos.

Lodní doprava, ilustrační foto
doporučujeme

Kromě pobřežní stráže se akce zúčastnilo také řecké námořnictvo. Nákladní loď podle agentury AP nyní celou zachráněnou skupinu dopraví do Turecka.

Tisíce uprchlíků z Blízkého východu, Afriky i Asie míří ve snaze dostat se do Evropy na řecké ostrovy poblíž tureckého pobřeží. Podle AP to bylo zatím většinou ve člunech, ale převaděči v poslední době začali používat větší lodě včetně jachet a plachetnic, na jejichž palubách se snaží běžence dostat do Itálie.

Podle Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) dorazilo letos do Řecka z Turecka více než 11.000 běženců, z toho na 8700 přes moře. Za celý loňský rok podle UNHCR připlulo do Řecka kolem 60.000 běženců a dalších bezmála 15.000 se tam dostalo přes pozemní hranici s Tureckem.

Mnozí z uprchlíků se dostali na řecký ostrov Lesbos a tam byli umístěni do velkého tábora Moria. V noci na dnešek v něm propukl požár a zničil téměř celý přeplněný a už dlouho nevyhovující tábor. Lidé z něj uprchli a situaci nyní řeší řecká vláda.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj řekl, že za jeho otravou stál ruský prezident Putin

01.10.2020 08:29 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj řekl německému časopisu, že za zločinem proti němu stál ruský…

Socha papeže vrhajícího balvan vyvolala spory i posměšky

01.10.2020 07:30 Spory v Polsku vyvolala socha zesnulého papeže Jana Pavla II. Dílo sochaře Jerzyho Kaliny na…

Koronavirus: Německo označilo za rizikové 11 regionů, včetně celé Belgie

01.10.2020 07:24 Německo na seznam epidemicky rizikových oblastí zařadilo dalších 11 regionů v Evropě. Ve středu…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama