Nákladní loď pomohla zachránit v Egejském moři 151 uprchlíků

Nákladní loď vzala v noci v Egejském lodi na palubu 151 uprchlíků z jachty, která se dostala do potíží. Oznámila to dnes řecká pobřežní stráž, podle níž záchranná operace začala v úterý večer u ostrova Amorgos.

Lodní doprava, ilustrační foto
doporučujeme

Kromě pobřežní stráže se akce zúčastnilo také řecké námořnictvo. Nákladní loď podle agentury AP nyní celou zachráněnou skupinu dopraví do Turecka.

Tisíce uprchlíků z Blízkého východu, Afriky i Asie míří ve snaze dostat se do Evropy na řecké ostrovy poblíž tureckého pobřeží. Podle AP to bylo zatím většinou ve člunech, ale převaděči v poslední době začali používat větší lodě včetně jachet a plachetnic, na jejichž palubách se snaží běžence dostat do Itálie.

Podle Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) dorazilo letos do Řecka z Turecka více než 11.000 běženců, z toho na 8700 přes moře. Za celý loňský rok podle UNHCR připlulo do Řecka kolem 60.000 běženců a dalších bezmála 15.000 se tam dostalo přes pozemní hranici s Tureckem.

Mnozí z uprchlíků se dostali na řecký ostrov Lesbos a tam byli umístěni do velkého tábora Moria. V noci na dnešek v něm propukl požár a zničil téměř celý přeplněný a už dlouho nevyhovující tábor. Lidé z něj uprchli a situaci nyní řeší řecká vláda.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polsko chce trestat Facebook či Twitter, chystá k tomu zákon

15.01.2021 18:03 Polské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc…

Madrid zpřísní omezení kvůli koronaviru, zůstanou mírná. Katalánsko…

15.01.2021 17:34 Aktualizováno Vedení madridského regionu, kde od začátku roku výrazně vzrostl počet nakažených koronavirem SARS…

ONLINE: Registrační systém k očkování měl potíže, Čína vyhlásila lockdown…

15.01.2021 17:06 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Od pondělí budou nutné testy na covid z Maďarska či Malty

15.01.2021 15:50 Od pondělí budou nově potřeba negativní testy na koronavirus při návratu z Maďarska, Malty, Azorů a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama