Německo hlásí 1139 případů koronaviru a první mrtvé

Počet nakažených novým koronavirem v Německu dnes přesáhl 1000 a vyšplhal se na 1139 případů. Informoval o tom Institut Roberta Kocha (RKI), který spadá pod ministerstvo zdravotnictví. Jen od nedělního odpoledne tak přibylo přes 200 infikovaných. Dnes odpoledne oznámilo Německo dvě úmrtí, která s nákazou souvisejí.

Ilustrační foto

V neděli bylo registrovaných případů 902, dnes večer už o 237 více. Nejrozšířenější je koronavirus Sars-CoV-2 nadále v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku, kde bylo hlášeno 484 případů. V Bavorsku jich zatím úřady zaznamenaly 256, v Bádensku-Württembersku 204, v Berlíně 48 a v ostatních spolkových zemích méně. Výjimkou je Sasko-Anhaltsko, které je jedinou z 16 spolkových zemí, kde nákaza dosud nebyla potvrzena.

Úřady v Severním Porýní-Vestfálsku ohlásily dvě úmrtí, která spojují s koronavirem. První obětí je 89letá žena z Essenu, u níž byla nemoc potvrzena minulý týden v úterý. Příčinou úmrtí byl zápal plic, který koronavirus způsobil. Druhým mrtvým je muž z Gangeltu, který byl hospitalizován minulý týden v pátek a který dnes zemřel na selhání srdce. Muž, který se zřejmě nakazil během karnevalu, podle DPA dlouhodobě trpěl cukrovkou a problémy se srdcem. Německo rovněž eviduje případ asi 60letého Němce z Hamburku, který nemoci COVID-19 podlehl v Egyptě.

Kvůli koronaviru Německo přistoupilo k sérii preventivních opatření, především karantén. Úřady dnes například nařídily domácí izolaci až 5000 lidí kvůli kontaktu učitele ve škole v braniborském městě Neustadt s nakaženou ženou z Berlína. Školu navštěvuje 730 školáků.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn vyzval Němce, aby se kvůli tažení proti koronaviru připravili na dlouhodobá omezení. "Hovoříme spíše o několika měsících než o několika týdnech," řekl. "Musíme šíření (nákazy) zpomalit, aby náš zdravotní systém mohl dále fungovat," uvedl.

Spahn rovněž řekl, že dosavadními plány se úřady snaží co nejméně zasahovat do všedních životů, proto se stále nepočítá s plošnými uzavírkami škol či školek, aby rodiče mohli dále pracovat. Zaměstnavatele pak vyzval, aby co nejvíce zadávali práci z domova, lidem pak doporučil využívat pro pohyb ve městech místo hromadné dopravy chůzi či kolo.

Mezitím Institut Roberta Kocha varoval před vážností situace, která hrozí ještě větším vyhrocením. Podle šéfa RKI Lothara Wielera musí úřady uvažovat o dočasném uzavření veřejných institucí ještě před tím, než v nich nákaza plnou silou propukne.

Další experti včetně šéfa institutu virologie při berlínské klinice Charité Christiana Drostena upozorňují, že příchod teplého počasí nemusí šíření koronaviru zpomalit, jako je tomu v případě chřipkových virů.

Šíření nákazy v Německu zpomaluje, nových případů je 10.500

22.09.2021 06:25 Šíření koronavirové nákazy v Německu ve srovnání s předchozím týdnem zpomaluje. Institut Roberta…

NÁZOR: Ustoupila Merkelová příliš autoritářům? Analytik předvídá vývoj v EU

22.09.2021 00:01 Během 16 let v úřadu německé kancléřky zažila Angela Merkelová všechny tři hlavní krize EU v…

Drama na dálnici v Bavorsku. Muž údajně drží jako rukojmí dva řidiče…

21.09.2021 21:52 Policie v Bavorsku dnes večer uzavřela úsek dálnice kvůli tomu, že v dálkovém autobusu je údajně…

EU hledá reakci na bezpečnostní pakt USA, Austrálie a Británie

21.09.2021 21:35 Aktualizováno Evropská unie hledá cestu, jak společně zareagovat na uzavření bezpečnostního paktu mezi Spojenými…

Čaputová v OSN kritizovala nerovnost vakcinace, jde prý o selhání politiků

21.09.2021 21:30 Především o boji proti pandemii covidu-19 a hrozbě klimatických změn mluvila ve svém dnešním…

Merkelová podpořila na mítinku Lascheta, varovala před vládou levice

21.09.2021 21:14 Německá dosluhující kancléřka Angela Merkelová dnes na mítinku ve Stralsundu osobně podpořila svého…

Morawiecki považuje rozhodnutí unijního soudu o pokutě kvůli Turówu za…

21.09.2021 20:27 Aktualizováno Předseda polské vlády Mateusz Morawiecki dnes důrazně odmítl pondělní rozhodnutí Soudního dvora…

Nejmenší zájem o očkování je v rámci země na jihovýchodě Francie

21.09.2021 17:12 Francie v pátek splnila svůj cíl a alespoň jednu dávku očkování proti covidu-19 v zemi dostalo 50…

Většina zemí EU včetně Česka překračuje limity škodlivých látek v ovzduší

21.09.2021 16:33 Většina zemí Evropské unie dál překračuje limity koncentrace škodlivých látek v ovzduší, i když…

Náskok sociálních demokratů před CDU/CSU se pět dní před volbami snižuje

21.09.2021 16:25 Náskok Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) před konzervativní unií CDU/CSU dosluhující…

Související:

Právě se děje

reklama