Policie v Německu má plné ruce práce s koronavirovými večírky

Policie v Německu má plné ruce práce z rozpouštěním takzvaných koronavirových večírků, ke kterým se mládež i přes zákaz spolkového života schází na hřištích či v parcích. Akce, na kterých lidé podle médií společně popíjejí alkohol a grilují, mají mnohdy i více než stovku účastníků. Úřady takové počínání kritizují jako nezodpovědné, bezohledné a nebezpečné.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

V pondělí večer se v městském parku v bavorském Norimberku sešla zhruba stovka mladých lidí, kteří si s sebou vzali hudební a světelnou aparaturu, uvedla bavorská rozhlasová a televizní stanice Bayerischer Rundfunk. V nedalekém Schwabachu se takto ve skateparku bavilo asi padesát mládežníků. Policie oba večírky ukončila a účastníky z místa vykázala.

Tamní policejní prezidium následně vyzvalo veřejnost, aby se chovala rozumně a podobných setkání se vyvarovala, neboť odpovědnost za současné situace leží na každém člověku.

Rozhořčeně reagoval i bavorský premiér Markus Söder. "Sorry, ale takhle to nejde," řekl. Poukázal na to, že kdo osobní kontakty s ostatními nepřeruší, ohrožuje sebe i ostatní. Dnes pak Söder obyvatele Bavorska varoval, že pokud dobrovolně nebudou preventivní opatření dodržovat, vyhlásí v této největší spolkové zemi zákaz vycházení. V Bavorsku nyní až do 19. dubna platí zákaz veřejných akcí, zapovězeno je také shromažďování.

S podobnými akce se potýkají i další německé země, informuje stern.de. V úterý policie v Braniborsku zasahovala na několika místech. V Teltowě u Berlína dospívající lidé slavili v areálu školy a ve Werderu nedaleko Postupimi policie zasahovala ve vodáckém sportovišti, kde pobývalo asi 40 lidí. V braniborském Kleinmachnowě si asi padesátka lidí rozdělala táborák.

V noci na dnešek podle deníku Bild vyjížděla policie ve Freiburgu v Bádensku-Württembersku k několika večírkům, kterých se účastnilo několik desítek až sto lidí. Účastníci společně popíjeli alkohol a grilovali.

Ministerský předseda Bádenska-Württemberska Winfried Kretschmann podobně jako jeho bavorský kolega pohrozil zavedení zákazu vycházení. "Není možné, aby teď mladí chodili po koronavirových večírcích," řekl podle DPA Kretschmann. "Pokud my všichni naše chování od základů nezměníme, pak se nevyhneme tvrdším opatřením a sankcím," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa dál zpřísňuje koronavirová opatření, včetně omezení pohybu

24.10.2020 08:11 Se zhoršující se epidemickou situací v Evropě dnes řada zemí zpřísňuje opatření v boji proti šíření…

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 00:01 NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama