Británie ohlásila další případy koronaviru. Nakažení jsou ve specializovaných střediscích

Británie dnes ohlásila další dva případy nakažení novým typem koronaviru. V zemi se tak přítomnost viru potvrdila již u patnácti osob, informovala agentura Reuters. Britská vláda se připravuje na možnou pandemii. Nyní chce spustit rozsáhlou informační kampaň zaměřenou na hygienu.

Přidejte svůj názor

Velká Británie
doporučujeme

"Virem se nakazili v Itálii a na Tenerife a pacienti byli převezeni do specializovaných infekčních středisek v Královské nemocnici v Liverpoolu a Královské svobodné nemocnici v Londýně," uvedl dnes v prohlášení vrchní zdravotnický činitel v Anglii Chris Whitty. Informuje o tom BBC.

Itálie je po Číně a Jižní Koreji zemí s třetím nejvyšším počtem lidí nakažených koronavirem. Na Tenerife, jednom ze španělských Kanárských ostrovů, se nákaza potvrdila u čtyř Italů. V karanténě je kvůli tomu hotel, v němž pobývá i šest Čechů.

Britská vláda se připravuje na možnou pandemii. Krizové plány počítají s uzavíráním škol, omezováním pohybu obyvatel i nucenou karanténou. Britští zdravotníci zatím otestovali kvůli podezření na koronavirus 7000 lidí. Z patnácti, u nichž se nákaza potvrdila, jich bylo již osm propuštěno z nemocnice.

Aerolinky British Airways oznámily, že kvůli poklesu poptávky zruší část letů do Milána, metropole regionu Lombardie, kde se nákaza v Itálii nejvíce šíří.

Po celém světě se novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, nakazilo přes 80.000 lidí. Přes 2800 lidí jich nemoci podlehlo. V Evropě zatím zemřelo 12 lidí v Itálii a dva ve Francii.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolací soud s Mladičem odložen na neurčito. Kvůli pandemii covid-19

06.04.2020 11:09 Pandemie vyvolaná koronavirem SARS-CoV-2 způsobila mimo jiné i další odklad odvolacího řízení v…

Nákaza covid-19 v Rusku nabírá na síle, některé regiony přesto uvolňují…

06.04.2020 10:51 Aktualizováno Několik ruských regionů dnes uvolnilo přísný protiepidemický režim, který si minulý měsíc vyžádala…

Boris Johnson řídí vládu i z nemocnice. Británii čekají nejhorší týdny od…

06.04.2020 10:40 Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem navzdory hospitalizaci dál řídí vládu a dostává…

V sibiřském Jakutsku zrušili zákaz prodeje alkoholu

06.04.2020 08:51 Hlava ruského autonomního Jakutska Ajsen Nikolajev zrušil s platností od dnešního dne "suchý zákon"…

Související:

Právě se děje

Další zprávy