Británie ve válce s koronavirem. Vznikají dočasné nemocnice

Po Londýnu se mají kvůli krizi způsobené nemocí COVID-19 otevřít rozsáhlé polní nemocnice také v Birminghamu a Manchesteru. Zjistila to dnes zpravodajská společnost BBC a informaci následně potvrdil šéf anglické části britského zdravotnického systému NHS Simon Stevens. Ten večer zároveň oznámil, že v anglických nemocnicích bylo na 6200 pacientů nakažených virem SARS-CoV-2.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Velká Británe: Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Celkem Británie hlásila přes 14.500 pozitivně testovaných lidí od počátku šíření infekce.

Nemocnice po celé Británii podobně jako v jiných zemích čelí nyní těžké zkoušce a vládní experti očekávají, že situace se bude ještě nejméně dva týdny zhoršovat. V Londýně je kvůli tomu na dočasnou nemocnici se 4000 lůžky přetvářena část obřího kongresového centra ExCeL. Vláda zde plánovala zahájit provoz ještě před koncem měsíce.

Podle BBC se pak mají v polovině dubna otevřít další dvě polní nemocnice: jedna na výstavišti National Exhibition Centre v Birminghamu a druhá v kongresovém centru v Manchesteru. Vládní plány údajně počítají s celkovou kapacitou 6000 míst.

Přípravu těchto prostor má na starosti britská armáda, která v těchto dnech pomáhá i s distribucí zdravotnického materiálu. Šéf NHS v Anglii Stevens řekl, že státní zdravotnictví dělá vše, co je v jeho silách pro to, aby se všem nemocným dostalo potřebné péče. Podle něj v rámci "mimořádného úsilí" vzniká 33.000 nových lůžek pro pacienty zasažené nemocí COVID-19.

Problémem přitom není jen vážný nedostatek osobních ochranných pomůcek nebo možné zahlcení jednotek intenzivní péče, ale také personální stránka věci. NHS už minulý týden vyzval desetitisíce svých někdejších zaměstnanců, kteří v posledních třech letech odešli do důchodu nebo třeba do soukromé sféry, aby v době hrozícího přetížení přišli opět podpořit státní zdravotnická zařízení.

Na výzvu podle všeho zareagovaly tisíce bývalých lékařů a zdravotních sester. Regulační orgán Nursing and Midwifery Council dnes například oznámil, že do příslušného systému se už přihlásilo přes 7000 někdejších sestřiček a porodních asistentek. Úřad tyto přihlášky ověřuje a způsobilým zájemcům umožní znovu pečovat o pacienty v období epidemie COVID-19.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskva hrozí odplatou za vyhoštění svých lidí z Česka

05.06.2020 18:14 Ruská diplomacie dnes označila vyhoštění dvou ruských diplomatů z Prahy za provokaci a nepřátelský…

Maďarský premiér Orbán v Bělorusku vyzval ke zrušení sankcí EU

05.06.2020 17:46 Maďarský premiér Viktor Orbán při dnešní návštěvě Běloruska vyzval ke zrušení sankcí Evropské unie…

Ve Velké Británii už s koronavirem umřelo přes 40.000 lidí

05.06.2020 17:43 Počet úmrtí v řadách lidí pozitivně testovaných na koronavirus v Británii překročil 40.000.…

Počet nakažených koronavirem se v Rusku blíží ke 450.000

05.06.2020 17:20 Aktualizováno Rusko má po dalším dni téměř 450.000 potvrzených případů nákazy koronavirem a 5528 mrtvých. Vyplývá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy