Britská vláda naruší tradici a změní způsob komunikace s médii

Britská vláda se chystá porušit letitou tradici a částečně změnit způsob komunikace s médii. Odpolední brífink s novináři za zavřenými dveřmi nahradí tisková konference některého z členů vlády, kterou bude přenášet televize, informovala dnes agentura Reuters. Kabinet premiéra Borise Johnsona se inspiroval formátem zavedeným za epidemie covidu-19.

Boris Johnson
doporučujeme

Podle Johnsona je cílem uspokojit poptávku veřejnosti po informacích, které poskytnou přímo ministři. "Lidem se líbilo, že dostávali přímé, podrobné informace od vlády o tom, co se děje," řekl dnes rádiu LBC s odkazem na pravidelné brífinky o vývoji epidemie covidu-19.

Jak informuje Reuters, dosud novinářům informace z vlády poskytoval hlavně mluvčí kabinetu na schůzkách mimo televizní kamery. Tyto brífinky se konaly dvakrát denně - dopoledne a odpoledne. Právě ten druhý zřejmě od října nahradí vystoupení členů vlády před kamerami. Johnson se podle dnešních slov na konferencích hodlá "čas od času" také objevit.

Nový způsob politické komunikace se inspiroval denními tiskovými konferencemi, na kterých Johnson, jeho ministři nebo zdravotničtí experti v uplynulých měsících informovali o vývoji epidemie covidu-19. Otázky mohli přitom klást prostřednictvím videokonference nejen novináři, ale i občané.

Podle agentury Reuters by mohl nový krok otřást tradičním vztahem mezi britskými politiky a novináři, který byl v minulosti mnohokrát terčem kritiky jako někdy až příliš blízký.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velkou Británii zasáhl dle studie kvůli brexitu odliv mozků do EU

04.08.2020 19:31 Po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii výrazně vzrostl počet Britů, kteří ze své rodné země…

V Rusku nečekaně propustili z vězení odsouzeného jehovistu

04.08.2020 17:57 V Rusku nečekaně propustili z vězení člena náboženské společnosti Svědkové Jehovovi Gennadije…

V Rusku ubylo nových případů koronaviru, na Ukrajině je situace opačná

04.08.2020 16:41 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 5159 nových případů nákazy koronavirem a 144 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O…

Lukašenko vyčetl Rusku ztrátu miliard, slíbil dvojnásobné platy

04.08.2020 13:50 Bělorusko vinou sporů s Ruskem o dodávky ropy přišlo o 1,5 miliardy běloruských rublů (asi 13,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama