Před 15 lety se princ Charles podruhé oženil, vzal si Camillu

Svoji dlouholetou přítelkyni Camillu Parkerovou Bowlesovou si 9. dubna 2005 vzal za manželku následník britského trůnu princ Charles. Po více než 30 letech tak vyvrcholil jejich láskyplný i kontroverzní vztah. Protože byli oba rozvedení, což pro církev znamenalo překážku, konal se nejprve občanský obřad.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Před 15 lety se princ Charles podruhé oženil, vzal si Camillu
doporučujeme

Teprve poté se novomanželům dostalo v kapli na hradě Windsor i církevního požehnání. Charles s Camillou ale nejprve spolu s celým shromážděním odříkali povinnou modlitbu, v níž se káli za skutky, jichž se dopustili během svého vztahu. Ten totiž udržovali i za svých předchozích manželství.

Ne všichni Britové byli jejich sňatkem nadšeni. Mnozí projevovali názor, že Camilla rozbila princovo manželství s první ženou - lady Dianou. Ta tragicky zahynula při automobilové nehodě v Paříži v roce 1997, zhruba rok poté, co se s Charlesem rozvedla.

Proslulá romance následníka britského trůnu s dcerou válečného hrdiny začala údajně v roce 1970 v jednom královském parku. "Moje prababička byla milenkou vašeho pradědečka, co vy na to?" zeptala se prý Camilla Charlese při hře póla. Jejich vztah však tehdy ukončily Charlesovy vojenské povinnosti. Když se princ po půlroce služby na moři vrátil, byla Camilla již provdána za armádního důstojníka Andrewa Parkera Bowlese. Nadále však zůstávala důvěrnou Charlesovou přítelkyní. On šel za kmotra jejímu synovi Thomasovi, ona mu údajně pomohla najít vhodnou manželku - lady Dianu Spencerovou.

Po jejich svatbě v roce 1981 však blízkost Charlese a Camilly působila ve svazku velké napětí. Na veřejnost pronikly jejich intimní vzkazy typu Charlesova "chtěl bych být tvým tampónem" či Dianina televizního prohlášení "byli jsme v tom manželství tři". Reakce veřejnosti byla silná a Camilla musela čelit projevům hněvu i na ulici. V roce 1994 Charles oficiálně přiznal cizoložství v televizním rozhovoru a o dva roky později se s Dianou rozvedli. Camilla se s prvním manželem rozvedla v roce 1995.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

04.06.2020 20:25 Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 za 24 hodin vzrostla o 176 mrtvých, informovala vláda…

Severní Makedonie hlásí druhou vlnu koronaviru. Obnovila zákaz vycházení

04.06.2020 19:12 Kvůli znepokojivému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech vláda Severní Makedonie…

V Rusku se nakazilo za minulý den víc lidí než o den dříve

04.06.2020 10:57 V Rusku za minulých 24 hodin přibylo přes 8800 potvrzených případů nákazy koronavirem a 169 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy