Prezident Vučić se stal studentem. Doufá, že bude trénovat mládež v basketbalu

Srbský prezident Aleksandar Vučić doufá, že se mu podaří stát se po odchodu z politiky trenérem basketbalu pro mládež. Na svém instagramovém účtu oznámil, že se už kvůli tomu zapsal do trenérského kurzu na univerzitě, a plní si tak dětský sen.

Aleksandr Vučič
doporučujeme

"Podruhé v životě je ze mě student..., který doufá, že z něj bude trenér basketbalu pro děti. Neumíte si představit, jak jsem šťastný, že si po letech splním dětský sen," napsal prezident.

Na fotografii, kterou zveřejnil spolu s textem, pózuje bez jednoho centimetru dva metry vysoký padesátiletý politik a absolvent práv se studentským průkazem bělehradské vysoké školy zdraví a sportu a s malým basketbalovým míčem.

"Není nic hezčího než trávit soboty a neděle s mladými hráči a s dětmi, které můžete něco naučit," řekl Vučić už v červnu provládnímu listu Kurir. Ambice prý nemá velké, postačí mu trénovat malý dětský klub.

V Srbsku je basketbal stejně jako volejbal nebo házená velmi populární. Bývalá Jugoslávie měla po desetiletí jeden z nejlepších basketbalových týmů na světě a je držitelem mnoha medailí z evropských a světových mistrovství i z olympijských her. Srbsko na bohatou jihoslovanskou tradici míčových her navazuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vůdkyně opozice Cichanouská odjela z Běloruska, je nyní v Litvě

11.08.2020 13:45 Aktualizováno Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská oznámila, že se sama rozhodla k odjezdu ze země. Její…

Blíží se začátek školy. V zahraničí vědci doporučují testování na covid-19

11.08.2020 13:13 Velká Británie se zmítá v debatách, jak nejlépe předejít nekontrolovatelnému šíření viru SARS-CoV-2…

Putin: Rusko schválilo první vakcínu proti koronaviru na světě

11.08.2020 12:24 Ruské ministerstvo zdravotnictví schválilo první očkovací látku na světě proti nemoci covid-19,…

Zeveta Bojkovice odmítla, že výbušky použité v Bělorusku jsou její výrobek

11.08.2020 11:23 Společnost Zeveta Ammunition z Bojkovic na Uherskohradišťsku dnes na dotaz ČTK odmítla, že při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama