Rusko je znepokojeno zvyšováním rozpočtu NATO. Nové závody ve zbrojení?

Zvyšování rozpočtu NATO jen potvrzuje znepokojení Ruska z expanzionismu aliance. V Moskvě to dnes novinářům řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov v reakci na slova generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga o růstu obranných výdajů aliance v příštích letech. Do závodů ve zbrojení, zhoubných pro ekonomiku, se ale Rusko zatáhnout nedá, řekl ruský mluvčí.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Vidíme, že NATO se věnuje hlavně zadržování a expanzivní politice ve vztahu k naší zemi. To nás musí znepokojovat, podobná slova o zvýšení (obranného) rozpočtu to znovu dokazují," konstatoval Peskov.

Odkázal novináře na slova ruského prezidenta Vladimira Putina, že Moskva se nenechá zatáhnout do závodů ve zbrojení, které jsou pro ekonomiku zhoubné.

Ruský mluvčí reagoval na prohlášení Stoltenberga, že ve srovnání s rokem 2016 stoupnou výdaje aliance na obranu příští rok o 130 a do roku 2024 o 400 miliard dolarů (tři respektive devět bilionů korun).

Peskov prohlásil, že Rusko touto cestou nepůjde. "Existuje bezpečnostní parita, perspektiva strategické stability je zajištěna na celou řadu let. Právě touto cestou půjdeme," prohlásil v odpovědi na dotaz, zda i Rusko hodlá zvýšit vojenský rozpočet.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko kvůli koronavioru zavírá hranice s Čínou

18.02.2020 22:13 Rusko od čtvrtka z obavy před novým koronavirem dočasně zakáže do země vstup čínským občanům.…

Putin odvolal poradce pro Ukrajinu Surkova

18.02.2020 19:56 Ruský prezident Vladimir Putin dnes uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který…

Hrůzný incident. Policistka postřílela svou rodinu, nikdo netuší proč

18.02.2020 17:38 Tragédie se dnes odehrála v kosovském městě Gnjilane (Gjilan), kde policistka zabila čtyři členy…

Britská justice umučí Assange k smrti? Lékaři a psychologové bijí na…

18.02.2020 13:39 Aktualizováno Téměř 120 lékařů a psychologů vyzvalo k ukončení "psychického mučení" zakladatele serveru WikiLeaks…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama