Rusové zůstanou bez erotických pomůcek? Koronavirus má nečekaný dopad

Ruské sexshopy se kvůli koronaviru obávají nedostatku zboží, upozornil dnes ruský internetový list Gazeta.ru. Intimní pomůcky pro dospělé totiž dovážejí z Číny, respektive tam si je nechávají vyrábět americké a evropské dodavatelské společnosti, které zásobují ruský trh.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Kvůli koronaviru zavřeli hranice s Čínou, nemůžeme dostat zboží," postěžoval si deníku majitel sítě sexshopů Rozovyj Krolik (Růžový králík) Maxmilian Lapin. "Není to nic strašného, protože čínského zboží máme spoustu a většinu stejně dovážíme z Ameriky, Evropy a Ruska," dodal. Lapin nicméně připustil, že i četné americké a evropské společnosti své zboží vyrábějí v Číně, a tak v delší perspektivě by mohly hrozit potíže.

"Časem může být situace hrozivá. Jestli koronavirus udrží rok zavřené hranice, pak zboží, které se vyrábí v Číně, včetně zboží pro Evropu a USA, prostě celý rok nebude," dodal podnikatel.

Internetový obchod Intimshop si podle deníku už spočítal, že kolaps dodávek kvůli koronaviru by mohl postihnout jím nabízený sortiment začátkem března. "Jestli se karanténa a masová omezení v Číně prodlouží do března, pak to vážný vliv na náš sortiment a ceny mít nebude. Ale jestli krize bude pokračovat, budeme muset situaci znovu vyhodnotit," usoudili manažeři.

Ruské ministerstvo obchodu a průmyslu už uvedlo, že ruští výrobci, spadající do kategorie lehkého spotřebního průmyslu, si už kvůli koronaviru v Číně začali hledat nové partnery. Předpokládá se, že čínské firmy nahradí továrnami v Koreji, Turecku a Itálii.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boris Johnson je rasista? Předávání Brit Awards bylo letos vyhrocené

19.02.2020 12:56 Aktualizováno Londýnský rapper Stormzy a španělsko-britská zpěvačka Mabel se v úterý večer stali hlavními vítězi…

Británie přitvrdí. Úřady budou vybodovávat migranty, plánuje vláda

19.02.2020 12:03 Britská vláda v úterý večer představila nová imigrační pravidla, která mají po dokončení brexitu do…

Cenzura na Ukrajině: Filmy s "nežádoucími herci" zakázány, v jednom…

19.02.2020 08:40 Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání pěti zahraničních filmů kvůli "nežádoucím" hercům. V…

Rusko kvůli koronavioru zavírá hranice s Čínou

18.02.2020 22:13 Rusko od čtvrtka z obavy před novým koronavirem dočasně zakáže do země vstup čínským občanům.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama