Babiš by měl pokračovat v čele hnutí ANO, hodlá znovu kandidovat na předsedu

Expremiér Andrej Babiš se bude příští rok opět ucházet o post předsedy hnutí ANO, což je aktuálně nejsilnější opoziční subjekt v Poslanecké sněmovně. Babiš to řekl v nedělním vydání pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News. 

Babiš zopakoval, že lituje svého rozhodnutí jít do politiky. "Neměl jsem tam chodit. Kdybych věděl, co se stane za 10 let, nikdy bych to neudělal," nechal se slyšet. Přesto hodlá v únoru 2024 obhajovat křeslo předsedy hnutí.

Bývalý premiér zmínil, že ANO má i další kandidáty na premiéra. Zmínil bývalé ministry ve své vládě Karla Havlíčka a Alenu Schillerovou. Připomněl také, že existuje stínová vláda, která podle jeho slov nabízí řešení. "Oni zkrátka vyhráli ty volby s Antibabišem. Měli program a zradili i své voliče," prohlásil na adresu současné vládní koalice. 

Lídr sněmovní opozice ve vysílání přiznal, že se do akce opět chystá obytný vůz. Podle politika se ale nezdařil polep. "Musíme změnit barvy a pak vyjedu mezi lidi," uvedl, aniž by blíže specifikoval, co je na autě špatně. 

Babiš je historicky prvním předsedou ANO, ve funkci je od 1. srpna 2012. Tehdy šlo ještě o mimoparlamentní subjekt. Hnutí od té doby uspělo ve třech po sobě jdoucích sněmovních volbách, přičemž na podzim 2017 dokonce vyhrálo a sestavilo vládu. 

Babiš tak byl mezi lety 2017 až 2021 po dobu čtyř let českým premiérem. Už předtím působil v Sobotkově vládě jako ministr financí. Před politickou kariérou se věnoval podnikání, je zakladatelem koncernu Agrofert. 

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš Hnutí ANO

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

včera

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

včera

Čaputová jako první slovenská prezidentka provedla zemi velkými krizemi

Slovensko dnes zažívá střídání stráží v prezidentském paláci. Po pěti letech končí na pozici hlavy státu Zuzana Čaputová, která byla první prezidentkou v historii země. Provedla ji velkými krizemi, mandát se rozhodla neobhajovat. Ve funkci ji nahradí Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy