Potíže na D1. Dopravu komplikuje srážka cisterny s kamionem

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů.

Dálnice, ilustrační foto
doporučujeme

Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Autocisterna převážející asfalt se srazila s kamionem krátce před 06:00. Řidič jednoho z aut podle policejního mluvčího Bohumila Maláška zřejmě v mlze nedobrzdil a narazil do kamionu před sebou. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, orientační dechová zkouška na alkohol u řidičů byla negativní.

Asfalt z havarované cisterny se na vozovku nevylil. Hasiči se ale musejí vypořádat s únikem nafty, která se dostala do vodoteče u dálnice, sdělil ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška. "Na místo jsme zavolali i zástupce odboru životního prostředí," dodal.

Na dálnici se v místě tvořila kolona, dosahovala délky kolem pěti kilometrů. Hustý provoz a další kolony pak čekaly na řidiče na objízdné trase. V přerušované koloně se pak dál jelo po D1 až do Brna k omezení na 190. kilometru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice do Vídně? Už neplatí „nestavíme, protože sousedi nestaví“, říká…

13.08.2020 22:06 Aktualizováno Roky váznoucí dostavbu dálnic a kvalitního železničního spojení mezi Českem a sousedními státy má…

Speed Marathon 2020: Policie bude v pátek po celém Česku měřit rychlost.…

13.08.2020 22:03 Aktualizováno Již zítra se po celém Česku uskuteční dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon. Policisté budou na…

Na Brněnsku vykolejila část vlaku, provoz bude obnoven až v pátek

13.08.2020 17:08 Aktualizováno V Tišnově na Brněnsku vykolejily dnes dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z…

Nezaplatíš, neodjedeš. Vláda projedná možnost zadržet auto za neuhrazené…

13.08.2020 12:37 Policisté a celníci by měli mít možnost na místě odebrat registrační značku vozu nebo nasadit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama