Kamiony komplikují dopravu na Harrachov, policie je odstavuje

Kamiony mířící na česko-polský hraniční přechod Harrachov-Jakuszyce komplikují dopravu v Libereckém kraji. Policie kamiony odstavuje podél silnice I/10 a pouští je postupně tak, aby zachovala průjezd městy. Kamiony už stojí i v odstavném pruhu na D10. Řidiči, kteří se snaží kolonu objet po silnici I/14 přes Jablonec nad Nisou, nepochodí, policie veškerou dopravu na Polsko směruje přes Turnov a Železný Brod. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

policie
doporučujeme

Hraniční přechod v Harrachově na silnici I/10 je jediný, který na 130 kilometrů dlouhé česko-polské hranici v Libereckém kraji zůstal otevřený. Kolona před přechodem se začala prodlužovat už v úterý. "Poláci sice odbavování zrychlili, za hodinu je to ale tak šest až osm kamionů," poznamenal Robovský. V koloně přitom stojí většinou Poláci.

Na Harrachov také směřuje víc kamionů než v pondělí, odklánějí je ze sousedního Královéhradeckého kraje, kde kolona k česko-polskému hraničnímu přechodu v Náchodě sahala v podvečer k Jaroměři.

Kamiony na frekventované silnici I/10 výrazně zkomplikovaly i veřejnou dopravu na Harrachov. Autobusy tam neprojedou. "Do Harrachova se lidé dostanou jen vlakem, tam žádné omezení není," řekl ČTK Jiří Hruboň, ředitel společnosti Korid LK, která veřejnou dopravu v Libereckém kraji koordinuje. Od dnešních 17:00 proto kraj přidal další autobusy, které cestující vozí z nádraží do města. Jezdit budou až do odvolání.

Polsko v neděli zakázalo vstup cizincům do země a následně zavedlo důsledné kontroly. Na hranici s Českem zůstaly otevřené jen hraniční přechody v Harrachově, Náchodě a Českém Těšíně. Dnes k nim přibyly další tři přechody, které by problémy mohly zmírnit - Královec na Trutnovsku, Mikulovice na Jesenicku a Závada v Petrovicích na Karvinsku. Liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) doufá, že se podaří vyjednat ještě otevření přechodu na silnici I/35 v Hrádku nad Nisou na Liberecku. Na dotaz ČTK to řekl po dnešním jednání krizového štábu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krajský úřad zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3

02.04.2020 12:13 Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění…

Na D2 u hranic je dvanáctikilometrová kolona kamionů, sahá až k Ladné

01.04.2020 18:38 Aktualizováno Na D2 se dnes odpoledne na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské ve směru na Slovensko opět vytvořila…

Formule na D4: Identifikaci řidiče znemožnila přilba, kauza zastavena

01.04.2020 12:21 Příbramský městský úřad zastavil správní řízení s pětačtyřicetiletým mužem, který jel podle policie…

Dopravní krize kvůli koronaviru? Na řadě tras jsme zůstali jako „poslední…

30.03.2020 15:07 Zájem o cestování je v tuto chvíli minimální. Například společnost RegioJet minimálně do 5. dubna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy