Marie Benešová: Myslím, že nepáchám nic špatného. Ano, mám spor s Bradáčovou a Zemanem

K demonstracím i ke kauze Čapí hnízdo se vyjádřila ministryně spravedlnosti Marie Benešová v rozhovoru pro MF DNES. Vzpomněl se i spor ministerstva se státními zástupci.

Benešová, Marie
doporučujeme

Benešová promluvila mimo jiné o demonstraci, která se chystá 16. listopadu na Letné. „Myslím, že tady nepáchám nic špatného. Že se dohadujeme o zákonu o státním zastupitelství, ještě neznamená, že to se státními zástupci myslím špatně. Tu profesi jsem vykonávala podstatnou část života a vím, o čem to je – především o zodpovědnosti," uvedla. 

Prohlášení prezidenta Miloše Zemana o udělení abolici Babišovi, bere s rezervou. „Nevím, co tím sledoval. Nevím, jestli toto brát jako nějaké varování, nebo upozornění. Osobně si myslím, že by k tomu ani nedošlo, a jak jsem pochopila, pan premiér by to ani nepřijal,“ řekla Benešová.

V rozhovoru pro MF DNES vzpomněla i spor mezi Ministerstvem spravedlnosti a státními zástupci. Spor o novelu o státním zastupitelství se dostal do osobní roviny. Odmítla, že by se chtěla Pavla Zemana a Lenky Bradáčové zbavit.

„Tady se od roku 2002 volá, aby nejvyšší státní zástupce nebyl okamžitě odvolatelný. Dnes dostávají tři roky dopředu, protože pan nejvyšší by podle mé novely skončil 31. prosince 2023. Paní Bradáčová dokonce ještě o rok později. Teď si spočtěte, kolik let už odsloužili. Pan nejvyšší už devět let. K tomu má další tři. Kdo tady má takové funkční období? Nikdo, ani prezident. A jim je to všechno málo. S jídlem roste chuť a bohužel to spojují s nezávislostí státního zastupitelství. Ale to není o nezávislosti. Na mě to dělá dojem, že jen hájí své židle, aby tam mohli být co nejdéle,“ dodala Benešová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zahraničí nám ukázali cestu. Babiš řeší koronakrizi zmatečně, říká expert

10.08.2020 09:24 Podle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) jsme v boji s epidemií koronaviru obstáli snad nejlépe.…

Nezvykle vysoké odměny. Středočeští úředníci brali prémie až 85 tisíc…

10.08.2020 08:45 Na středočeském krajském úřadu brali někteří zaměstnanci prémie až 85.000 korun měsíčně, oproti…

Přínos podpory demolic ve vyloučených lokalitách je minimální, zjistil NKÚ

10.08.2020 08:31 Z podpory na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách dalo ministerstvo pro místní rozvoj …

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit demokracii. Bagatelizováním komunismu…

09.08.2020 21:33 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama