Marie Benešová: Myslím, že nepáchám nic špatného. Ano, mám spor s Bradáčovou a Zemanem

K demonstracím i ke kauze Čapí hnízdo se vyjádřila ministryně spravedlnosti Marie Benešová v rozhovoru pro MF DNES. Vzpomněl se i spor ministerstva se státními zástupci.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Benešová, Marie
doporučujeme

Benešová promluvila mimo jiné o demonstraci, která se chystá 16. listopadu na Letné. „Myslím, že tady nepáchám nic špatného. Že se dohadujeme o zákonu o státním zastupitelství, ještě neznamená, že to se státními zástupci myslím špatně. Tu profesi jsem vykonávala podstatnou část života a vím, o čem to je – především o zodpovědnosti," uvedla. 

Prohlášení prezidenta Miloše Zemana o udělení abolici Babišovi, bere s rezervou. „Nevím, co tím sledoval. Nevím, jestli toto brát jako nějaké varování, nebo upozornění. Osobně si myslím, že by k tomu ani nedošlo, a jak jsem pochopila, pan premiér by to ani nepřijal,“ řekla Benešová.

V rozhovoru pro MF DNES vzpomněla i spor mezi Ministerstvem spravedlnosti a státními zástupci. Spor o novelu o státním zastupitelství se dostal do osobní roviny. Odmítla, že by se chtěla Pavla Zemana a Lenky Bradáčové zbavit.

„Tady se od roku 2002 volá, aby nejvyšší státní zástupce nebyl okamžitě odvolatelný. Dnes dostávají tři roky dopředu, protože pan nejvyšší by podle mé novely skončil 31. prosince 2023. Paní Bradáčová dokonce ještě o rok později. Teď si spočtěte, kolik let už odsloužili. Pan nejvyšší už devět let. K tomu má další tři. Kdo tady má takové funkční období? Nikdo, ani prezident. A jim je to všechno málo. S jídlem roste chuť a bohužel to spojují s nezávislostí státního zastupitelství. Ale to není o nezávislosti. Na mě to dělá dojem, že jen hájí své židle, aby tam mohli být co nejdéle,“ dodala Benešová.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus ml. se dopálil: Někteří poslanci jsou tupí. Dětem ve školkách…

16.10.2019 12:35 Poslanec Václav Klaus mladší, který byl před pár dny zvolen do čela Trikolory, zdůrazňuje, že jeho…

Elektronický náramek už hlídal přes 300 Čechů. Budím se omotaný kabelem,…

16.10.2019 12:24 Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 12:06 Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Babiš podpořil turecké tažení proti Kurdům? Na premiéra se snesla kritika

16.10.2019 11:09 Premiér Andrej Babiš (ANO) na summitu Evropské unie v závěru týdne přednese návrh na přijetí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama