Česká diplomacie odsoudila kyberútok na Austrálii

Česká diplomacie dnes odsoudila kybernetické útoky na australské instituce a podniky z minulého týdne. O rozsáhlém kybernetickém útoku na vládu a další cíle informoval minulý týden premiér Scott Morrison.

Scott Morrison
doporučujeme

Podle vládních zdrojů agentury Reuters připisují australští představitelé útok s největší pravděpodobností Číně, Canberra však oficiálně viníka neupřesnila a Peking podezření odmítá. České ministerstvo dnes na twitteru uvedlo, že jej znepokojilo zapojení státního aktéra.

Morrison minulý týden uvedl, že na australské organizace "působí sofistikovaný státní hráč". Útok na počítačové sítě podle něj zasáhl australské organizace v různých sektorech na všech úrovních vlády a správy, ekonomiky, politických organizací, zdravotnictví, poskytovatelů základních služeb a provozovatelů klíčové infrastruktury.

Česká republika útoky odsoudila. "Důvodem mimořádného znepokojení je zapojení státního aktéra. Zákeřné činnosti v kyberprostoru, jež jsou zaměřeny na kritickou infrastrukturu, jsou zcela nepřijatelné. Česko plně podpoří Austrálii v úsilí dovést původce této činnosti k odpovědnosti," uvedla česká diplomacie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Zákon o evidenci skutečných majitelů je blíž ke schválení

20.10.2020 21:54 Sněmovna posunula do závěrečného kola schvalování zákon o evidenci skutečných majitelů, který chce…

5000 korun pro důchodce: Jak to vypadá s jednorázovým příspěvkem?

20.10.2020 21:05 Návrh na poskytnutí jednorázového příspěvku 5000 korun všem důchodcům je ve Sněmovně před…

Poslanci podpořili přijatá opatření proti epidemii koronaviru, vyzvali k…

20.10.2020 19:40 Sněmovna podpořila dosud přijatá opatření proti epidemii koronaviru a vyzvala k jejich dodržování.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama