Kalouska nahradí Jakob, rezignuje na funkci krajského radního

Středočeský radní pro kulturu Jan Jakob (TOP 09) v únoru rezignuje na funkci ve vedení kraje. Nastupuje do Sněmovny za předsedu poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který složil mandát. O tom, kdo ho v krajské radě nahradí, se bude teprve jednat, řekl dnes Jakob ČTK.

Jan Jakob (TOP 09)
doporučujeme

Chce zůstat neuvolněným starostou Roztok u Prahy a bude dál středočeským zastupitelem. Kdo bude místo něj krajským radním, se má podle Jakoba teprve řešit. "Budeme o tom jednat. Máme pro tyto případy nějaká ustanovení ve volební koaliční smlouvě a věřím, že se v rámci koalice dohodneme. Ta jednání ale ještě nezačala," uvedl Jakob.

Středočeský kraj vede koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení. Jakob byl v čele kandidátky Spojenců za TOP 09.

Předpokládá, že ho nahradí některý z dalších zastupitelů za Spojence. Těmi jsou Pavel Telička (Hlas), Jana Krumpholcová (Zelení) a Václav Švenda (TOP 09).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 18:34 Aktualizováno Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Cílem aukce nebyl čtvrtý operátor, ale snížení cen, uvedl Babiš

04.03.2021 17:47 Cílem loňské aukce na kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G nebyl příchod čtvrtého velkého operátora…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona

04.03.2021 16:28 Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama