Klaus neuvažuje o opětovné kandidatuře na Hrad. Fandí Trikolóře, ostatní strany jsou prý vyčpělé

Někdejší prezident Václav Klaus neuvažuje o opětovné kandidatuře na Pražský hrad. Není to podle něj na pořadu dne, řekl v rozhovoru ČTK. Připomněl, že v době termínu prezidentských voleb bude výrazně starší než v současné době Joe Biden, který by se měl stát nejstarším prezidentem Spojených států.

Václav Klaus
doporučujeme

O sněmovních volbách, jejichž řádný termín připadá na příští podzim, Klaus řekl, že marně hledá politickou stranu, které by mohl dát svůj hlas. "Fandím samozřejmě Trikolóře svého syna, ale jinak nevím, jestli ta se do toho Parlamentu dostane, nicméně aspoň budu mít koho volit," poznamenal.

Dodal, že si nedovede představit, že by měl volit "ty jiné vyčpělé, prázdné, nevýrazné, ideově neukotvené politické strany". "Možná, že něco je větší a něco menší zlo. Já si myslím, že třeba Piráti jsou větší zlo než někdo jiný, to ano," podotkl. Netrápí se, zda vyhraje STAN či TOP 09. "Oboje jsou čirým zoufalstvím," poznamenal.

Plánovaná společná kandidatura některým opozičním stranám podle Klause může pomoct k tomu, aby se do Sněmovny dostaly. V souvislosti s vytvářením "slepencových koalic", které vznikaly dle bývalého prezidenta při letošních krajských volbách, uvedl rovnici, kterou kdysi četl. "Ta rovnice říká: nula plus nula plus nula plus nula rovná se nula. Já si myslím, že tím jistý výrok dávám," řekl k plánům opozičních sněmovních stran.

Práci prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě hodnotit nechtěl. "Jako exprezident nemám zrovna velkou ambici se vyjadřovat ke svému nástupci, fakt to není na místě, nejsem nezávislý novinář, který by měl takto komentovat prezidentský úřad," uvedl.

Komentovat nechtěl ani případné uchazeče o post prezidenta po vypršení mandátu Zemanovi. Odmítl i svou kandidaturu. "Já tisíckrát opakuji, že to pro mě dneska není na pořadu dne, a navíc mi není jednadvacet a navíc za tři roky nevím kolik mně bude, to budu už výrazně starší než třeba dnešní Biden, takže úvahy o tom, abych si četl o sobě, že už ten kandidát na prezidenta je úplně dementní a plete si toho s tím, to bych nechtěl zažívat," řekl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžařské areály otevřou dřív než 24. prosince, tvrdí Babiš

04.12.2020 09:44 Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes oznámí přesné datum, kdy otevřou lyžařské areály v…

Ministerstvo kultury navrhuje kolektivního správce pro média

04.12.2020 09:31 Peníze od internetových společností, které budou muset platit za využívání mediálního obsahu, by v…

Brněnské ANO přichází o další politiky, vadí jim poměry v Babišově hnutí

04.12.2020 09:19 Brněnské ANO přichází o další osobnosti, kterým vadí poměry v hnutí. Po brněnském exprimátorovi…

Babiš se hádal s Piráty. Označil je za největší hrozbu pro ČR a…

03.12.2020 22:02 Aktualizováno Ostré kritiky z úst premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše se při dnešních sněmovních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama